Cyrk Arena nie wystąpi w Słupsku. Robert Biedroń walczy o prawa zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 13:42
Prezydent miasta Robert Biedroń odmówił Cyrkowi Arena wydania zgody na występy. Magistrat odmowną decyzję tłumaczy troską o przestrzeganie praw zwierząt.
Robert Biedroń
Robert BiedrońFoto: Facebook/ Igor Nizio

Cyrk Arena chciał, jak niemal co roku, wynająć teren w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku, by w czerwcu dać kilka występów dla mieszkańców. Jednak otrzymał decyzję odmowną.

Magistrat tłumaczy, że wprowadza nowe standardy przestrzegania praw zwierząt i ich traktowania. Dlatego w Słupsku występów nie będzie. Wątpliwości Roberta Biedronia budzi też tresura zwierząt.

- Polskie prawo jest bardzo ostre i my spełniamy warunki - tłumaczy z kolei w rozmowie z portalem gp24.pl Mirosław Złotorowicz, dyrektor cyrku

Prezydenta Słupska nie przekonało, że cyrk Arena ma wszelkie możliwe certyfikaty i zezwolenia umożliwiające występy w Polsce.

youtube/Redakcja Gryf

W Cyrku Arena występują m.in lamy, osły, kucyki, wielbłądy, lwy, psy i nutrie. Prezydent Robert Biedroń nie ukrywa, że jest przeciwnikiem tego typu widowisk.

Brał udział w akcjach mających na celu ochronę praw zwierząt. W czasie jednej z nich przykuł się łańcuchem do budy w ramach walki z trzymaniem psów na uwięzi.

radiogdansk.pl, gp24.pl, kh

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Robert Biedroń prosi rząd o pomoc. "Grozi nam finansowa katastrofa"

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2015 15:44
Słupsk przegrał proces z byłym wykonawcą aquaparku i musi po wyroku sądu zapłacić firmie w sumie 24 mln złotych.
rozwiń zwiń