X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Starał się łączyć Polaków". Bronisław Komorowski Człowiekiem Roku "Gazety Wyborczej"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2015 21:58
Za konsekwencję Tadeusza Mazowieckiego i przyzwoitość Władysława Bartoszewskiego prezydent Bronisław Komorowski został uhonorowany tytułem Człowieka Roku "Gazety Wyborczej". - Starał się łączyć Polaków, przedkładał umiar i porozumienie nad skrajność i dogmatyzm - napisano w uzasadnieniu.
Tytuł Człowieka Roku GW przyznaje od 1999 roku
Tytuł Człowieka Roku "GW" przyznaje od 1999 rokuFoto: PAP/Jacek Turczyk

Podczas czwartkowej uroczystości redaktor naczelny "GW" Adam Michnik wręczył prezydentowi dyplom i mapę Polski z 1715 roku. - Pański wkład w historię wolnej i demokratycznej Polski, Pańskie poczucie odpowiedzialności, szacunku do inaczej myślących, tolerancji, dystansu i wielkiej kultury osobistej zostaną zapamiętane przez Rzeczpospolitą - mówił w laudacji Michnik.

Jego zdaniem Komorowski gwarantował pokój wewnętrzny i spokój polskich domów. - Czas Pańskiej prezydentury z pewnością bardzo wysoko ocenią historycy, a rewolta przy urnach wyborczych stanie się przedmiotem wielu analiz. Jak to się stało, że Polacy strzelili sobie w stopę? I na jak długo? - powiedział redaktor naczelny "GW".

Tytuł Człowieka Roku prezydent Komorowski otrzymał za to, że "starał się łączyć Polaków, że przedkładał umiar i porozumienie nad skrajność i dogmatyzm. Za to, że jako marszałek i prezydent zapewnił ład konstytucyjny, a w chwilach kryzysu chłodził rozpalone głowy" - głosi uzasadnienie.

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, Bronisław Komorowski, odbierając wyróżnienie, stwierdził, że zawsze jako konserwatysta marzył o Polsce wielkiej i wielkości Polaków. - Jednak wielkość, moim zdaniem, to nie tylko rozległe granice, potęga militarna, wzrost gospodarczy, który oby trwał jak najdłużej. To także otwartość, wola przyciągania, a nie odpychania, szukanie tego, co łączy, a nie dzieli - zaznaczył.

Nagroda "Gazety Wyborczej"

Tytuł Człowieka Roku "GW" przyznaje od 1999 roku. W ubiegłym roku tytuł otrzymał rosyjski przedsiębiorca, były więzień polityczny Michaił Chodorkowski, a w poprzednich latach m.in. Władysław Bartoszewski, Tadeusz Mazowiecki, abp Józef Życiński, Zbigniew Brzeziński, Bronisław Geremek.

Początkowo planowano, że prezydent Komorowski odbierze tytuł 15 maja; jednak uroczystość przełożono.

10 maja odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich, która nie rozstrzygnęła wyniku wyborów (najlepszy wynik uzyskał Andrzej Duda przed Bronisławem Komorowskim); 24 maja odbyła druga tura wyborów; wygrał ją Andrzej Duda.

PAP/aj

Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
Polkot2015-06-19 10:59 Zgłoś
Ha! A po co to słowo "starał się"... to brzmi jakby chciał, ale nie udało mu się :( To antyreklama. Znacie powiedzenie że dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane?
Krzysztof Kornatowicz2015-06-18 22:40 Zgłoś
Jaka gazeta , taki Człowiek Roku . W innej gazecie człowiekiem roku został swego czasu Kim Ir Sen - wielki wódz Korei Północnej . Jaki właściciel gazety , taka i gazeta . Krzysztof Kornatowicz

Czytaj także

Sondaż CBOS: co trzeci Polak zadowolony z wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 12:33
Z wyników wyborów prezydenckich zadowolony jest co trzeci Polak (32 proc.) - wynika z badania CBOS. Co piąty pytany (20 proc.) przyjął je z obojętnością, rozczarowanych jest 16 proc.
rozwiń zwiń