X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pogrzeb dziennikarza. Łukasz Masiak został zabity kilka dni temu

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2015 16:15
Kilkaset osób, mieszkańcy Mławy i dziennikarze z regionu uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych zamordowanego dziennikarza. Urna z prochami Łukasza Masiaka spoczęła na cmentarzu przy kościele św. Wawrzyńca. 32 letni dziennikarz został śmiertelnie pobity.
Pogrzeb śmiertelnie pobitego 32-letniego dziennikarza z Mławy Łukasza Masiaka na cmentarzu parafialnym kościoła św. Wawrzyńca w Mławie
Pogrzeb śmiertelnie pobitego 32-letniego dziennikarza z Mławy Łukasza Masiaka na cmentarzu parafialnym kościoła św. Wawrzyńca w MławieFoto: PAP/Marcin Bednarski

W wygłoszonej homilii ksiądz Jacek Marciniak nie odniósł się do okoliczności, w jakich zginął dziennikarz. Zaapelował o ofiarowanie w jego intencji modlitwy i dobrych uczynków.

Podczas uroczystości odczytano list grupy dziennikarzy związanych z lokalnymi mediami. Ci napisali w nim między innymi: "czujemy się odpowiedzialni za to, by poznać i opowiedzieć ludziom Twoją historię. Ufamy, że powołane do tego służby zrobią wszystko, by odkryć prawdę i pomóc nam w tym zadaniu".

Rodzina zmarłego prosiła, by żałobnicy zamiast na kwiaty, pieniądze przeznaczyli na leczenie 9-letniej Igi Rudnickiej. Łukasz Masiak wiele razy zachęcał do wspierania charytatywnych akcji na rzecz chorej na nowotwór dziewczynki. Pieniądze bezpośrednio przed i w trakcie uroczystości pogrzebowych można było wrzucić do specjalnych puszek. Kwestowali uczniowie i nauczyciele ze szkoły, w której uczy się dziewczynka.

Ci, dla których praca i działalność dziennikarza na rzecz Mławy i Ziemi Zakrzeńskiej były szczególnie bliskie, za zgodą rodziny mogli jednak pojawić się z kwiatami - dwoma różami: białą i czerwoną.

Jednocześnie fundacja Grand Press rozpoczęła zbiórkę pieniężną, z której wpływy zostaną przekazane rodzinie dziennikarza. Jak informuje press.pl, żona zabitego przebywa na urlopie macierzyńskim i to jej jedyne źródło dochodu, a dzieci nie otrzymają renty po ojcu. Szczegółowe informacje o zbiórce można znaleźć na stronie magazynu.

Zabójstwo w kręgielni

Do zabójstwa Łukasza M. doszło tydzień temu ok. godz. 2 w nocy z soboty na niedzielę w toalecie kręgielni w jednym z nocnych lokali w Mławie. Obaj mężczyźni - dziennikarz i poszukiwany obecnie podejrzewany o zabójstwo - spędzali w tym lokalu czas w dwóch oddzielnych grupach.

Na razie list gończy za poszukiwanym Bartoszem Nowickim dotyczy obszaru Polski, jednak śledczy zapowiadają wniosek o wystawienie międzynarodowego listu gończego. - Prokuratura zwróci się do Komendy Głównej Policji z wnioskiem o wszczęcie poszukiwań międzynarodowych w tych krajach, które nie stosują Europejskiego Nakazu Aresztowania oraz wystąpi do Sądu Okręgowego w Płocku z wnioskiem o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania w tych krajach, gdzie ta instytucja ma zastosowanie - mówiła prokurator Iwona Śmigielska - Kowalska z prokuratury okręgowej w Płocku.

IAR/asop

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zabójstwo dziennikarza w Mławie. Będzie międzynarodowy list gończy za podejrzanym

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 13:36
Policja na całym świecie będzie szukać Bartosza Nowickiego - podejrzanego o zabójstwo dziennikarza z Mławy, ustaliło radio RDC.
rozwiń zwiń