Stargard Szczeciński po 16 latach starań zmienia swoją nazwę

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 13:11
Stargard Szczeciński od 1 stycznia 2016 roku będzie nazywał się Stargardem. Po podjęciu decyzji przez Radę Ministrów, mieszkańcy oczekują rozporządzenia ministra administracji o wprowadzeniu zmiany.
Audio
  • Piotr Styczewski z Biura Prezydenta Stargardu Szczecińskiego o zmianie nazwy (IAR)
Stargard Szczeciński
Stargard SzczecińskiFoto: Maciej Godniak/Creative Commons/Wikipedia

Szesnastoletnie starania o usunięcie przymiotnika z nazwy zakończyły się sukcesem obywatelskim - podkreśla Piotr Styczewski z Biura Prezydenta Miasta. Dodaje, że inicjatywa zmiany nazwy została podjęta przez Towarzystwo Przyjaciół Stargardu i poparta przez mieszkańców podczas konsultacji społecznych.

Według ustaleń Urzędu Miejskiego zmiana szyldów, pieczątek, wizytówek i dokumentów w podmiotach samorządowych wyniesie 50 tysięcy złotych. - Mieszkańcy nie poniosą żadnych kosztów związanych z wymianą dowodów osobistych, praw jazdy i dowodów rejestracyjnych - wyjaśnia Styczewski. Zaznacza, że zmianę druków firmowych czy prywatnych wizytówek nie obejmuje żaden przepis prawny, który by określał w jaki czasie należy to zrobić.

Przymiotnik Szczeciński do nazwy miasta został dodany w 1950 roku. Wcześniej przez 900 lat obowiązywała nazwa Stargard.

IAR,kh

Zobacz więcej na temat: zachodniopomorskie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Zachodniopomorskie chce przyciągnąć biznes nowoczesną infrastrukturą transportową

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2015 22:30
W poprzednich latach woj. zachodniopomorskie mocno stawiało na turystykę – stąd dzięki unijnemu wsparciu powstało wiele inwestycji, które mają przyciągać turystów. Do 2020 roku region zamierza rozwijać infrastrukturę, głównie transportową: kolejową, drogową, również związaną z gospodarką morską, czy też z transportem wodnym. By przyciągnąć przedsiębiorców.
rozwiń zwiń