X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stargard Szczeciński po 16 latach starań zmienia swoją nazwę

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 13:11
Stargard Szczeciński od 1 stycznia 2016 roku będzie nazywał się Stargardem. Po podjęciu decyzji przez Radę Ministrów, mieszkańcy oczekują rozporządzenia ministra administracji o wprowadzeniu zmiany.
Audio
  • Piotr Styczewski z Biura Prezydenta Stargardu Szczecińskiego o zmianie nazwy (IAR)
Stargard Szczeciński
Stargard SzczecińskiFoto: Maciej Godniak/Creative Commons/Wikipedia

Szesnastoletnie starania o usunięcie przymiotnika z nazwy zakończyły się sukcesem obywatelskim - podkreśla Piotr Styczewski z Biura Prezydenta Miasta. Dodaje, że inicjatywa zmiany nazwy została podjęta przez Towarzystwo Przyjaciół Stargardu i poparta przez mieszkańców podczas konsultacji społecznych.

Według ustaleń Urzędu Miejskiego zmiana szyldów, pieczątek, wizytówek i dokumentów w podmiotach samorządowych wyniesie 50 tysięcy złotych. - Mieszkańcy nie poniosą żadnych kosztów związanych z wymianą dowodów osobistych, praw jazdy i dowodów rejestracyjnych - wyjaśnia Styczewski. Zaznacza, że zmianę druków firmowych czy prywatnych wizytówek nie obejmuje żaden przepis prawny, który by określał w jaki czasie należy to zrobić.

Przymiotnik Szczeciński do nazwy miasta został dodany w 1950 roku. Wcześniej przez 900 lat obowiązywała nazwa Stargard.

IAR,kh

Zobacz więcej na temat: zachodniopomorskie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zachodniopomorskie chce przyciągnąć biznes nowoczesną infrastrukturą transportową

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2015 22:30
W poprzednich latach woj. zachodniopomorskie mocno stawiało na turystykę – stąd dzięki unijnemu wsparciu powstało wiele inwestycji, które mają przyciągać turystów. Do 2020 roku region zamierza rozwijać infrastrukturę, głównie transportową: kolejową, drogową, również związaną z gospodarką morską, czy też z transportem wodnym. By przyciągnąć przedsiębiorców.
rozwiń zwiń