X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PKW zarejestrowała komitet wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2015 17:14
W miniony czwartek Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała Komitet Zjednoczona Lewica zgłoszony przez SdPl i ruch Wolność i Równość. Tego samego dnia wniosek o rejestrację złożyła koalicja Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Decyzja PKW oznacza, że swoich kandydatów na posłów i senatorów będą mogły wystawić komitety: Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni oraz Zjednoczona Lewica.

- Jesteśmy usatysfakcjonowani - powiedziała wiceprzewodnicząca Sojuszu Lewicy Demokratycznej Paulina Piechna-Więckiewicz. - Mieliśmy nadzieję na to, że tak właśnie się stanie. Nasza nazwa jest inna, bo posiada wyróżnik w postaci nazw partii wchodzących w skład komitetu - dodała.

Przedstawiciele SdPl podkreślili, że czują się pełnoprawnymi depozytariuszami uzgodnionej podczas spotkań środowisk lewicowych w siedzibie OPZZ nazwy Zjednoczona Lewica i chcą ochronić ją przed "zawłaszczeniem przez Janusza Palikota i Leszka Millera".

Jako "robienie na złość" określił ich działania sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski.

Odnosząc się do szans konkurentów na zarejestrowanie list wyborczych w całej Polsce Piechna-Więckiewicz zaznaczyła, że jej zdaniem Polacy "będą wiedzieli, która Zjednoczona Lewica jest tą, która podjęła decyzję o rozmowach, pracowała nad minimum programowym i skutecznie się porozumiała".

Przewodniczący SdPl Wojciech Filemonowicz zapewnił, że "nie interesują go" poczynania konkurentów. - My zajmujemy się programem - orzekł. - Wyborcy będą mieli do wyboru: programową, kompetentną, nowoczesną koalicję ludzi zdeterminowanych do tego, aby być w parlamencie dla zwykłych Polek i Polaków i szalupę ratunkową Millera i Palikota, którzy chcą się jeszcze raz załapać - ocenił.

Filemonowicz odniósł się do perspektyw na poszerzenie koalicji wyborczej, która wystartuje z list zarejestrowanego przez SdPl komitetu, o kolejne partie i środowiska. W zeszłym tygodniu od współpracy ze Zjednoczoną Lewicą odżegnały się m.in. Ruch Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza, Biało-Czerwoni Grzegorza Napieralskiego oraz posłanka niezrzeszona Anna Grodzka.

- Wystosowaliśmy zaproszenia do tej koalicji do "Domu Wszystkich Polska" Ryszarda Kalisza, do Partii Regionów, do Biało-Czerwonych i wielu, wielu innych stowarzyszeń, fundacji, organizacji społecznych działających w szeroko rozumianej przestrzeni centrolewicy. Na koniec tygodnia będzie wiadomo, jak bardzo poszerzyła się nasza koalicja - poinformował.

PAP, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wanda Nowicka: nie wyobrażam sobie dwóch Zjednoczonych Lewic w wyborach, to absurd

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 08:53
Zdaniem wicemarszałek Sejmu Wandy Nowickiej powstanie dwóch Zjednoczonych Lewic jest efektem braku partnerstwa w rozmowach między partiami.
rozwiń zwiń