X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

500 zł na dziecko. Beata Szydło: pierwszy projekt, jaki zrealizuję

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 14:30
Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło zaprezentowała projekt, zgodnie z którym rodzice otrzymywaliby 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, a w mniej zamożnych rodzinach również na pierwsze dziecko.
Audio
  • Elżbieta Witek, rzecznik PiS: nie może nam zabraknąć całego pokolenia (IAR)
Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło podczas spotkania w Józefowie z rodzinami wielodzietnymi
Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło podczas spotkania w Józefowie z rodzinami wielodzietnymiFoto: PAP/Paweł Supernak

Szydło spotkała się w podwarszawskim Józefowie z rodzinami wielodzietnymi.

- Rozpoczyna się rok szkolny. Dla wielu rodziców wyposażenie dziecka i wysłanie do szkoły jest bardzo trudne. Wielu rodziców na to po prostu nie stać - podkreśliła.

Zauważyła, że pojawia się coraz więcej ofert pożyczek krótkoterminowych skierowanych dla rodziców na wyposażenie dziecka. - To pokazuje skalę problemu - oceniła.

Jej zdaniem, to najlepszy moment nt. rozmowy o potrzebach polskich rodzin. - Dziecko to jest inwestycja. To nie jest koszt. Rodzina to jest inwestycja. Państwo powinno pamiętać, że inwestowanie w rodziny to inwestycja w naszą przyszłość - zaznaczyła.

(Źródło: TVN24/x-news)

Poinformowała, że PiS przygotowało projekt ustawy dedykowany "wszystkim polskim rodzinom", zarówno posiadającym dzieci, jak i starającym się o nie.

Kosz programu - 22 mld zł

Projekt ustawy nosi nazwę: "O pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Program rodzina 500 plus". - W tym programie proponujemy systemowe rozwiązanie. Proponujemy, żeby na każde drugie i kolejne dziecko rodzice otrzymywali 500 zł miesięcznie, a w mniej zamożnych rodzinach również na pierwsze dziecko - powiedziała Szydło.

Projekt przewiduje 500 zł na każde i drugie dziecko bez względu na dochód rodziny. W rodzinach, w których dochód jest niższy niż 800 zł na jedną osobę 500 zł przysługiwałoby już na pierwsze dziecko.

- Łączenie ten program będzie kosztował niespełna 22 miliardy złotych. To jest kwota, którą na pewno budżet musi pociągnąć - podkreślił poseł PiS Henryk Kowalczyk.

- To jest mój priorytet. Jeżeli Polacy mi zaufają, jeżeli będę miała przywilej tworzenia rządu, to jest pierwszy z projektów, który zrealizuję - zapewniła Szydło.

PAP, to

Komentarze1
aby dodać komentarz
mar0892muska2015-09-02 20:48 Zgłoś
i po co to? Ziemia i tak już ledwo zipi od przeludnienia, zajęłaby się czymś pożytecznym!

Czytaj także

Beata Szydło: realizacja naszych projektów będzie kosztować 39 miliardów złotych

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2015 19:44
39 miliardów złotych ma kosztować realizacja priorytetowych projektów PiS - ogłosiła w Katowicach wiceprezes Beata Szydło. Wśród najważniejszych zadań dla swojego przyszłego rządu szydło wymieniła miedzy innymi: dopłaty na dzieci, zwiększenie kwoty wolnej od podatku oraz skrócenie wieku emerytalnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Szydło: nie ma Polski "A" i "B", jest jedna Polska

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 20:57
Program PiS jest obliczony na to, by i duże miasta, i małe miejscowości miały takie same szanse i możliwości rozwoju. Nie powinno być podziału na Polskę "A" i "B" - przekonywała w Kłobucku kandydatka PiS na premiera Beata Szydło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Szydło: jestem gotowa podjąć wyzwanie naprawy polskiego państwa

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2015 15:01
- Jestem w stanie podjąć to wyzwanie i mam stalową wolę przeprowadzenia wraz z wami tej zmiany – powiedziała w sobotę na wiecu w Stalowej Woli kandydatka PiS na premiera Beata Szydło. Dodała, że Polakom nie chodzi dziś o zmiany na listach wyborczych, ale o zmianę jakości rządzenia.
rozwiń zwiń