X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezydent Turcji: Europa uczyniła z Morza Śródziemnego cmentarz migrantów

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 17:09
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oskarżył kraje europejskie o przekształcenie Morza Śródziemnego w "cmentarz migrantów". Zareagował w ten sposób na publikację zdjęcia syryjskiego chłopczyka, którego ciało zostało wyrzucone na brzeg w Turcji.
Recep Tayyip Erdogan, prezydent Turcji
Recep Tayyip Erdogan, prezydent TurcjiFoto: www.tccb.gov.tr/haberler

Czytaj więcej o problemie imigrantów >>>

- Kraje europejskie, które zamieniły Morze Śródziemne w cmentarz migrantów, ponoszą odpowiedzialność za każdego zmarłego uchodźcę - oświadczył Erdogan.

- Morze wyrzuciło na nasz brzeg ciało trzyletniego dziecka. Czy odpowiedzialności za to nie powinna ponosić cała ludzkość? - powiedział, dodając, że w "Morzu Śródziemnym toną nie tylko imigranci, ale także nasze człowieczeństwo".

Erdogan wielokrotnie krytykował kraje odmawiające przyjęcia większej liczby uchodźców.

Turecki prezydent przemawiał w przeddzień spotkania w Ankarze ministrów finansów i szefów banków centralnych państw G20. Przypomniał, że jego kraj przyjął dotychczas blisko 2 mln syryjskich uchodźców uciekających przed wojną domową we własnym kraju.

- My nie odwróciliśmy się od uciekających przed bombami, ponieważ jesteśmy ludźmi - powiedział.

W mediach społecznościowych i mediach krąży w czwartek zdjęcie, na którym widać ciało trzyletniego Aylana Kurdiego, zwrócone twarzą do ziemi i wyrzucone na plażę w Bodrum, na południowym wschodzie Turcji. Niewielka łódka, jaką jego rodzina próbowała przedostać się przez Morze Śródziemne do Europy, zatonęła; zginął także pięcioletni brat Aylana i jego matka.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tragedia u wybrzeży Turcji. Wstrząsające zdjęcie ciała 3-letniego chłopca wyrzuconego na plażę

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 15:33
Takiej mocy oddziaływania nie mają podawane codziennie informacje o kolejnych ofiarach wśród imigrantów, którzy próbują przedostać się przez Morze Śródziemne. Zdjęcie ciała małego chłopca, wyrzuconego na turecką plażę, wstrząsnęło europejską opinią publiczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Porażka świata". Wstrząsające dane ONZ dotyczące syryjskich uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 16:39
Ponad 2 tys. Syryjczyków utonęło w Morzu Śródziemnym podczas przeprawy do Europy od wybuchu syryjskiej wojny domowej w 2011 r. - podała komisja śledcza ONZ ds. zbrodni wojennych w Syrii, dodając, że brak perspektyw na zakończenie krwawego konfliktu.
rozwiń zwiń