X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Polska powinna przyjąć imigrantów? Nowe sondaże

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 11:46
Większość Polaków jest przychylnie nastawiona do przyjmowania imigrantów z krajów objętych konfliktami zbrojnymi - pokazuje badanie CBOS. Tymczasem z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" wynika, że przeciw przyjmowaniu imigrantów jest co czwarty Polak.
Czy Polska powinna przyjąć imigrantów?
Czy Polska powinna przyjąć imigrantów? Foto: PAP/EPA/NAKE BATEV

Czytaj więcej o problemie imigrantów >>>

CBOS podaje, że 56 proc. ankietowanych stwierdziło, że Polska powinna przyjmować imigrantów. Jednak zdecydowana większość z tej grupy wybrała odpowiedź, że tylko do czasu, gdy będą mogli wrócić do krajów, z których pochodzą. Polska nie powinna przyjmować imigrantów według 38 proc. badanych. Zdania nie miało 6 proc.

Nastawienie Polaków do przyjmowania imigrantów w ciągu ostatnich miesięcy znacznie się zmieniło. Odsetek osób chcących przyjmować uchodźców spadł od majowego badania o 16 punktów procentowych, a niechętnych temu wzrósł o 17 pkt.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo, w dniach 17-24 sierpnia, na grupie 1040 osób.

"Nie" dla imigrantów

Tylko co szósty ankietowany (16 proc.) uważa, że Polska powinna bezwarunkowo przyjąć część imigrantów, którzy szturmują granice UE - wynika z kolei z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Przeciw przyjmowaniu imigrantów jest co czwarty Polak (26 proc.). 37 proc. wprawdzie by się na to zgodziło, ale pod warunkiem, że ONZ lub UE dadzą pieniądze na utrzymanie przyjezdnych, a 10 proc. ugościłoby tylko chrześcijan. 4 proc. stawia inne warunki.

Pytani o przyjęcie imigrantów do własnego domu, badani w większości (61 proc.) odpowiadają twardo: "nie". Bezwarunkowo zgadza się na to 7 proc. 16 proc. mówi "tak", ale pod warunkiem, że państwo zapewni środki na utrzymanie gościa, a 6 proc. wskazuje, że musiałby to być chrześcijanin. Także 6 proc. stawia inne warunki.

32 proc. uważa, że najlepszym rozwiązaniem ws. masowego napływu imigrantów jest zamykanie granic, także tych wewnątrz UE. 30 proc. jest za przyjmowaniem imigrantów do unijnych krajów, w tym do Polski, a 18 proc. - za sfinansowaniem, także z polskiego budżetu, obozów uchodźców poza Unią.

IBRiS przeprowadził sondaż telefoniczny w dn. 4-5 września na reprezentatywnej grupie 1100 dorosłych mieszkańców Polski.

mr, "Rzeczpospolita", IAR, PAP

Komentarze3
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
Cien2015-09-08 07:07 Zgłoś
Manipulacje.
Krzysztof Kornatowicz2015-09-07 17:56 Zgłoś
Sondaże robi się pod zamówienie mafii politycznej , która od 26 lat niszczy nasze państwo . Krzysztof Kornatowicz
von2015-09-07 15:35 Zgłoś
Po prostu kłamstwo!!!!!!!!! Czekam na publikację.

Czytaj także

Grzegorz Schetyna o imigrantach: przed nami nowe wyzwania

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 09:00
- Nie możemy się zajmować tylko podziałem tych imigrantów, którzy są już w granicach Unii Europejskiej. Musimy się zastanowić, jak spowodować, żeby ten proceder nielegalnej imigracji zatrzymać - mówił minister spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń