Prezes Polskiego Radia laureatem nagrody Europejskiego Klubu Biznesu Polska

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2015 20:10
Nagroda Europejskiego Klubu Biznesu Polska SIGNUM TEMPORIS, przyznawana za zasługi w zakresie popierania integracji europejskiej oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, trafiła do Andrzej Siezieniewskiego - prezesa Polskiego Radia oraz profesora Zdzisława Nowakowskiego - rektora Wyższej Szkoły Informatyki, Zarządzania i Administracji.
Audio
  • Janusz Cieślak prezes stowarzyszenia podkreśla, że uhonorowano osoby i firmy, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju w Polsce przedsiębiorczości, gospodarki, nauki, kultury i sportu/IAR
Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski
Prezes Polskiego Radia Andrzej SiezieniewskiFoto: PAP/Rafał Guz

SIGNUM TEMPORIS to nie jedyne wyróżnienie przyznane w tym roku przez Europejski Klub Biznesu Polska.  Uhonorowane zostały osoby i firmy, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju w Polsce przedsiębiorczości, gospodarki, nauki, kultury i sportu oraz które osiągnęły sukces na skalę europejską i światową.

Nagroda główna przyznawana osobie, która w sposób szczególny przyczyniła się do podniesienia prestiżu Polski na arenie międzynarodowej trafiła w ręce eurodeputowanego Jerze Buzka.

W kategorii wybitny przedsiębiorca, laureatami zostali Herbert Wirth prezes KGHM oraz Wojciech Kuśpik prezes Zarządu Grupy PTWP S.A.

Kapitule Nagród Europejskiego Klubu Biznesu Polska, w której zasiedli wybitni przedstawiciele biznesu, nauki i sportu przewodniczyła profesor Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Posłuchaj

00:21 7785200_1.mp3 Profesor Elżbieta Mączyńska Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego przyznaje, że doceniono nie tylko te firmy, które przynoszą największe zyski/IAR

Patronat honorowy nad Galą objęli: Ministerstwo Gospodarki, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Przedsiębiorczości oraz Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Uroczysta gala odbyła się w sobotę w Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie.

IAR/iz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także