X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pierwsza Noc Świątyń w Warszawie. Otwarte kościoły, meczety, synagogi i cerkwie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2015 22:09
Tłumy w meczecie, pełne ławy w kościołach. Pierwsza Noc Świątyń w Warszawie cieszyła się ogromną popularnością. Od 18 do 22 można było zwiedzić kościoły wielu wyznań chrześcijańskich, synagogę, meczet czy cerkiew.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Oprócz zwiedzania w świątyniach zaplanowano różne warsztaty i prezentacje. Ci, którzy chcieli, mogli się wspólnie pomodlić lub zapytać o różnice i cechy łączące wyznawców różnych religii. Przed wejściem do warszawskiego meczetu nikt nie dziwił się, że musi zdjąć obuwie, ale padały konkretne pytania dotyczące rytualnych obmyć przed modlitwą.

W muzułmańskiej świątyni wyznawcy islamu pokazywali na czym polega ich modlitwa, a imam prezentował jak śpiewa się koraniczne sury. Odwiedzający powiedzieli IAR, że nie mieli dotąd okazji być w meczecie i chcieli zobaczyć z bliska jak modlą się muzułmanie. Przed wejściem do meczetu stał policyjny radiowóz, ale spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze i bez incydentów.

W starokatolickim kościele mariawitów na warszawskiej Woli Noc Świątyń rozpoczęto od nabożeństwa, potem na odwiedzających czeka spotkanie, podczas którego można dowiedzieć się o zasadach wiary. Była również wystawa na temat założycielki Kościoła Mariawitów Marii Franciszki Kozłowskiej, a po spotkaniu wierni częstowali gości tradycyjnymi wypiekami.

Organizatorem akcji jest Kampania Bez Nienawiści. Twórcy akcji mają nadzieję, że pomoże w przełamaniu barier i obaleniu stereotypów. Wydarzenie zostało organizowane w ramach Dnia Przeciw Islamofobii i Nietolerancji Religijnej. Wzięło w nim udział jedenaście świątyń.

Jedna z organizatorek imprezy, Aleksandra Żegota, mówiła w Radiu dla Ciebie, że pomysł zrodził się podczas "Nocy Muzeów": "Zauważyliśmy, że bardzo wiele świątyń różnych wyznań bierze w niej udział i przyszło nam do głowy, że zorganizujemy osobną Noc Świątyń"- wyjaśniała.

IAR,kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież: Kościół to nie sekta ani muzeum. Drzwi powinny być zawsze otwarte

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 12:47
Papież Franciszek powiedział wiernym, że Kościół musi być zawsze otwarty i gościnny. To nie jest "zamknięta sekta" ani "muzeum" - mówił podczas audiencji generalnej w Watykanie.
rozwiń zwiń