X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wymiana szpiegów. Porwany przez Rosjan Eston Kohver wrócił do kraju

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2015 14:56
Przetrzymywany przez Rosjan członek estońskich służb bezpieczeństwa Eston Kohver został wymieniony na byłego funkcjonariusza estońskiej policji bezpieczeństwa (KaPo) Alekseia Dressena - poinformowała rosyjska Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB).
Audio
  • Rosja wypuściła estońskiego kontrwywiadowcę. Relacja Macieja Jastrzębskiego z Moskwy (IAR)
Eston Kohver prowadzony przez rosyjskich funkcjonariuszy
Eston Kohver prowadzony przez rosyjskich funkcjonariuszyFoto: Rosyjski Kanał 1/Print screen z materiału filmowego

- Skazany za szpiegostwo Eston Kohver został wymieniony na Alekseia Dressena, byłego oficera etońskiej policji bezpieczeństwa, odsiadującego wyrok za przekazywania tajnych informacji rosyjskiej Federalnej Służbie Bezpieczeństwa. Do wymiany doszło na moście na przejściu granicznym Kuniczina Gora - podało FSB.

Informację rosyjskich służb potwierdziło estońskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Zdaniem resortu Kohver jest już na terytorium kraju. Również strona rosyjska podała, że na jej terytorium znajduje się Dressen wraz z żoną.

W 2012 roku sąd w Tallinie uznał Dressena i jego żonę za winnych zdrady stanu, przekazywania informacji wewnętrznych. Dressen, który wcześniej zajmował wysokie stanowiska w estońskiej agencji bezpieczeństwa narodowego, został aresztowany z podejrzenia o szpiegostwo na rzecz Rosji.

Victoria Dressen pracowała jako gospodyni domowa i zajmowała się drobnym biznesem. Przekazywała, według dyrektora generalnego estońskich służb bezpieczeństwa Raivo Aega, tajne informacje agentom FSB jako agentka prowadzona przez wydział kontrwywiadu służb rosyjskich.

Tymczasem Kovera skazano w Rosji za szpiegostwo na 15 lat więzienia. Uznano go za winnego szpiegostwa, a także przemytu broni i nielegalnego przekroczenia granicy. Estończyk nie przyznał się do winy. Jego proces, który rozpoczął się pod koniec lipca, toczył się przy drzwiach zamkniętych.

Estońska służba bezpieczeństwa twierdzi, że 5 września 2014 roku jej funkcjonariusz Eston Kohver został pozbawiony wolności na terytorium Estonii w pobliżu punktu kontrolnego Luhamaa na granicy estońsko-rosyjskiej i uprowadzony przez niezidentyfikowanych ludzi, którzy przybyli z Rosji. Kohverowi, jak twierdzą władze w Tallinie, grożono bronią. Według strony rosyjskiej Estończyk został zatrzymany na terytorium Rosji, w rejonie Pskowa.

PAP/IAR, to

Zobacz więcej na temat: Estonia FSB Rosja wywiad
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent Estonii: NATO potrzebuje silnego potencjału odstraszania, by stawić czoło Rosji

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2015 10:00
Prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves mówi, że Polska jest jednym z najważniejszych strategicznych partnerów jego kraju. Zaznacza, że symboliczne jest, iż prezydent Andrzej Duda z pierwszą oficjalną wizytą udaje się do Tallina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Estoński oficer skazany za szpiegostwo. "Rosja i Estonia uzgodniły wyrok"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 22:09
Wyznaczony przez sąd obrońca funkcjonariusza estońskich służb Estona Kohvera, skazanego w Rosji za szpiegostwo na 15 lat więzienia, twierdzi, że decyzje ws. wymiaru kary i przyszłości Estończyka zapadły zapewne "na wysokim szczeblu między obu krajami".
rozwiń zwiń