X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polski ksiądz z Watykanu ujawnia, że jest gejem

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 21:29
Ksiądz Krzysztof Charamsa z watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary w wywiadach udzielonych tygodnikom "Newsweek" i "Wprost" zapowiedział, że po wielu latach życia w ukryciu musi ujawnić swój homoseksualizm.
Audio
  • Polski ksiądz z Kongregacji Nauki Wiary ujawnia, że jest gejem (IAR)
Ksiądz Krzysztof Charamsa
Ksiądz Krzysztof CharamsaFoto: YouTube/Artykuł osiemnasty

Kilka dni temu ksiądz Krzysztof Charamsa skrytykował na łamach "Tygodnika Powszechnego" księdza Dariusza Oko. Zdaniem członka Kongregacji Nauki Wiary, krakowski duchowny używa słów nienawiści, mówiąc o homoseksualizmie czy teorii gender.

W piątek ksiądz Krzysztof Charamsa - sekretarz Międzynarodowej Komisji Teologicznej - ujawnił w filmie zamieszczonym na YouTube, że jest gejem. Duchowny jest wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego i Papieskiego Ateneum Regina Apostolorum. Na co dzień polski ksiądz zajmuje się teologią, filozofią i bioetyką.

Źródło: YouTube/Artykuł osiemnasty

W dalszej części swojego oświadczenia ksiądz Charamsa krytykuje księdza Dariusza Oko, zarzucając mu demagogię i kierowanie się ideologią. Watykański duchowny zarzuca również polskim prezydentom, że nie spotykali się z "homoseksualnymi rodzinami".

Ksiądz Charamsa przypomina również sprawę 14-latka z Bieżunia, który popełnił samobójstwo po tym, jak jego rówieśnicy szydzili ze sposobu ubierania się chłopca. Zdaniem watykańskiego duchownego, Kościół w Polsce umiał jedynie "podle i ohydnie milczeć".

Doktor teologii w rozmowie z "Newsweekiem" zapowiedział też, że w sobotę o godz. 18 w centrum Rzymu ogłosi publicznie, że jest gejem. Data jest nieprzypadkowa. Duchowny chce, by jego głos był słyszalny przed rozpoczynającym się w niedziele w Watykanie synodem o rodzinie.

mr

Komentarze1
aby dodać komentarz
Oberek2015-10-03 10:43 Zgłoś
Jak pochylać się nad ułomnością, ludzi o rozmytej tożsamości, skoro oni swoją słabość afiszują oskarżając wszystkich, którzy mają odwagę nazywać rzeczy po imieniu? Swoją drogą homoseksualizm ks. Charamsy uwidocznia się na jego obliczu, poważnie zniekształcając szlachetność rysów. I ten "blisko wschodzi" kształt nosa; długi, haczykowaty, zupełnie niesłowiański...

Czytaj także

Arcybiskup Głódź: Parady Równości wymierzone są przeciw polskiej rodzinie

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2015 16:13
- Polska potrzebuje odbudowy zaufania publicznego; czas już skończyć z tym rozdzieraniem tkanki społecznej, z nerwicowaniem polskiej wspólnoty i wprowadzaniem na pierwszy plan polskiego życia jątrzących sporów, ataków, napaści, potwarzy - mówił w homilii podczas gdańskich uroczystości Bożego Ciała abp Sławoj Leszek Głódź. Jak zaznaczył, "wszyscy o tym mówią, dziennikarze jakoś chwycili ostatnio wiatr w żagle i też powtarzają. I dobrze, że się nawracają powoli".
rozwiń zwiń