X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Petru: nie powinniśmy dokładać się do emerytur górniczych

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2015 18:00
Stworzenie kraju bez przywilejów, prosty system podatkowy oraz realizacja hasła, co nie jest zabronione jest dozwolone – to najważniejsze punkty programu, o których mówił w sobotę w Łodzi lider Nowoczesnej Ryszard Petru.
Ryszard Petru
Ryszard PetruFoto: Wikipedia/CC/Michał Pałaszewski

Na spotkaniu z dziennikarzami przypomniał, że na początku transformacji, na przełomie lat 80. i 90. ub. wieku, w Łodzi straciło pracę ok. 100 tys. włókniarek.

- I nikt nie oferował im specjalnych przywilejów, nie było żadnych pakietów, które później otrzymywali górnicy. I te osoby musiały sobie z tym problemem poradzić. Pytanie jest takie, dlaczego rodziny włókniarek mają dopłacać do górników - mówił. Zwrócił uwagę, że w tym roku do górnictwa trzeba będzie dopłacić miliardy złotych.

Jak mówił, Nowoczesna apeluje o to, aby były równe prawa dla wszystkich, aby skończyć z finansowaniem górnictwa z pieniędzy podatnika. - Nie możemy doprowadzić do sytuacji, że jedne grupy finansują górnictwo. Kopalnie mogą być rentowne, a będą takie, jeśli będą prywatne - dodał.

Źródło: TVN24/x-news

Jego zdaniem - to, co robi rząd, ale też co proponuje Beata Szydło (kandydatka PiS na premiera), to jest utrzymanie tego starego, nierentownego górnictwa. To – według niego - skrajna nieodpowiedzialność. Petru akcentował, że Śląsk i woj. śląskie stoi przedsiębiorczością, a nie górnictwem – to tam działa najwięcej firm w kraju.

Według lidera Nowoczesnej, górnictwo jest najbardziej upolitycznioną branżą. Jak mówił, to związki zawodowe, gdzie główną rolę odgrywa lider Solidarności Piotr Duda, wraz z politykami, zwłaszcza PiS, doprowadzą do upadku polskiego górnictwa, do utraty pracy takiej samej liczby osób, jaka straciła pracę w Łodzi podczas transformacji.

- Apelujemy do pani Beaty Szydło, aby zeszła na ziemię, oderwała się od związków zawodowych i przypomniała sobie o tym, że są grupy społeczne, które są w trudnej sytuacji, a muszą finansować górnictwo. Mówię to w mieście Łodzi, które dopiero teraz po 25 latach wychodzi na prostą - powiedział.

Źródło: TVN24/x-news

Petru podkreślił, że choć jego ugrupowanie mówi niepopularne rzeczy, to impulsem dla rozwoju kraju jest program Nowoczesnej - stworzenie kraju bez przywilejów, prosty system podatkowy oraz realizacja hasła, co nie jest zabronione jest dozwolone.

Pytany przez dziennikarzy o weto prezydenta Andrzeja Dudy ws. ustawy o uzgodnieniu płci, Petru powiedział, że jeśli prezydent miał wątpliwości prawne, powinien zgłosić to do Trybunału Konstytucyjnego. Lider Nowoczesnej wyraził obawę, że prezydent będzie skłonny wetować wszystko, co mu się nie podoba, co jest niezgodne z jego ideologią. - Prezydent powinien być nie ideologiczny, ale pragmatyczny - dodał.

Petru spotkał się w Łodzi z jednym z przedsiębiorców, który wpłacił ćwierćmilionową złotówkę na kampanię Nowoczesnej i symboliczne podziękował jej za wpłatę wręczając ćwiartkę tortu.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ryszard Petru: ustawa ws. minimalnej stawki godzinowej nie sprawi, że Polacy będą bogatsi

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 14:35
Propozycja wprowadzenia minimalnej stawki godzinowej jest wyrazem przekonania, że "ustawą można Polakom dać dobrobyt" - ocenił w piątek przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru. Tymczasem ustawami Polski bogatej nie zbudujemy - przekonywał.
rozwiń zwiń