X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielka Brytania: pielęgniarka wyleczona z eboli znowu na nią zachorowała

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 21:30
Wirus eboli przetrwał w organizmie kobiety, a nawrotowi choroby towarzyszą poważne powikłania. Szkocka pielęgniarka leczona jest teraz w szpitalu w Londynie.
Audio
  • W szpitalu w Londynie przebywa szkocka pielęgniarka, która już raz wyleczyła się z eboli, ale zapadła na nią ponownie. Relacja z Londynu Grzegorza Drymera/IAR
Widok komórki zarażonej wirusem ebola
Widok komórki zarażonej wirusem ebola Foto: flickr/NIAID

Pauline Cafferkey zapadła na ebolę w grudniu ubiegłego roku po powrocie z Sierra Leone, gdzie walczyła z epidemią jako wolontariuszka. Trafiła wtedy na specjalny oddział szpitala Royal Free w Londynie, gdzie po miesiącu leczenia doszła do zdrowia.

Czytaj więcej
ebola 1200.jpg
Nawrót epidemii eboli? W Sierra Leone zmarła starsza kobieta

W zeszły czwartek kobieta zgłosiła się do lekarza domowego z objawami zapalenia opon mózgowych, a w piątek wojskowy helikopter zabrał ją ponownie do Londynu, do szpitala Royal Free. Stan kobiety jest krytyczny.

Według lekarzy, wirus eboli jest w stanie przetrwać w tych częściach organizmu, gdzie z trudem docierają przeciwciała, a w przypadku szkockiej pielęgniarki mógł się dostać do płynu mózgowo-rdzeniowego.
Specjaliści nie znali jednak dotąd przypadku, by wirus eboli uaktywnił się ponad 9 miesięcy od wyleczenia. Poprzedni rekord nawrotu choroby wynosił 3 miesiące.

Tydzień temu pielęgniarka spotkała się z dziećmi szkolnymi, by podziękować im za zbiórkę pieniędzy na cele medyczne, a 2 tygodnie temu była zaproszona na Downing Street, gdzie spotkała się z żoną premiera Camerona, Samanthą.

IAR/iz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ONZ pomaga Afryce Zachodniej: miliardy dolarów na walkę z ebolą

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2015 09:00
Na pomoc w odbudowie Liberii, Gwinei i Sierra Leone zniszczonych przez wirusa ebola, darczyńcy Organizacji Narodów Zjednoczonych zobowiązali się przekazać 3,4 mld dolarów. Ostatnia epidemia gorączki krwotocznej uśmierciła w tych krajach ponad 11 tys. osób.
rozwiń zwiń