X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wybory coraz bliżej. Nowy sondaż: PiS przed Platformą. Tylko cztery partie w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 15:30
34 proc. poparcia dla PiS; 27 proc. dla PO - wynika z najnowszego sondażu CBOS, przeprowadzonego na początku października. Do parlamentu weszłyby także Ruch Kukiz'15 (8 proc.) oraz Nowoczesna Ryszarda Petru (7 proc.).
Budynek Sejmu
Budynek SejmuFoto: Piotr Drabik/Wikimedia Commons/CC

W porównaniu z wrześniowym badaniem poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości nie zmieniło się, a dla Platformy Obywatelskiej - zmniejszyło się o 3 pkt. proc. Ruch Kukiz'15 chce poprzeć 8 proc. ankietowanych (o 1 pkt. proc. więcej niż we wrześniu); Nowoczesną Ryszarda Petru - 7 proc. (wzrost o 1 pkt. proc.). Pod progiem wyborczym znalazłaby się Zjednoczona Lewica mająca 6 proc. poparcia (wzrost o jeden punkt proc.), która jednak jako koalicja musi przekroczyć próg 8 proc.

Gdyby wyniki sondażu potwierdziły się w dniu wyborów, w nowym Sejmie nie znaleźliby się także przedstawiciele PSL oraz partii KORWiN, które zdobyły po 3 proc. głosów zdeklarowanych uczestników głosowania. Według sondażu wśród ugrupowań startujących w wyborach najmniej znana i popularna jest Partia Razem (1 proc.).

Na początku października chęć udziału w wyborach parlamentarnych zadeklarowało 62 proc. uprawnionych do głosowania. W porównaniu z wrześniem liczba wyborców zapewniających o swym pewnym udziale w głosowaniu wzrosła o 2 pkt. proc. Niemal jedna czwarta dorosłych Polaków - 23 proc., waha się jeszcze, czy iść głosować, a 15 proc. z góry odrzuca możliwość uczestniczenia w wyborach.

CBOS zauważył, że na dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi 9 proc. respondentów, którzy deklarują udział w głosowaniu, nie wie jeszcze, na którą partię odda głos. "Jak pokazuje doświadczenie, bardzo często są to osoby, które jednak ostatecznie nie pójdą do lokali wyborczych" - podkreślono.

CBOS zwraca także uwagę, że w porównaniu do badania z września "największą zmianą jest spadek poparcia dla rządzącej partii, której wynik ponownie wrócił do poziomu z sierpnia", a notowania PiS "utrzymują się na tym samym, wysokim poziomie ponad jednej trzeciej wskazań".

- W październiku zatrzymał się trend spadkowy w notowaniach ruchu Pawła Kukiza, który ma duże szanse na wprowadzenie swoich posłów do parlamentu. Taką szansę ma także drugie nowe ugrupowanie – Nowoczesna Ryszarda Petru, które po raz drugi z rzędu przekroczyło próg wyborczy - zaznaczono.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 7–15 października 2015 roku na liczącej 930 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

PAP/aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy sondaż Ipsos: PiS na prowadzeniu, Nowoczesna poza Sejmem

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 11:24
Jak wynika z sondażu Ipsos dla „Wiadomości” TVP1, Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 36 proc. poparcia i 222 mandaty w Sejmie. Spada poparcie dla Platformy Obywatelskiej, na która głosowałoby 22 proc. ankietowanych.
rozwiń zwiń