X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nagroda Viventi Caritate dla działających na rzecz osób z mózgowym porażeniem dziecięcym

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 12:39
Radomskie Stowarzyszenie Budujemy Przystań, działające na rzecz z osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, otrzymało w niedzielę nagrodę Viventi Caritate, czyli Żyjącemu Miłością. Wyróżnienie to po raz jedenasty przyznał Fundusz im. bp. Jana Chrapka.
Biskup Jan Chrapek (zdjęcie z 1997 roku)
Biskup Jan Chrapek (zdjęcie z 1997 roku)Foto: TVP/PAP archiwum/ Ireneusz Sobieszczuk

W niedzielę przypadła czternasta rocznica śmierci tragicznie zmarłego ordynariusza diecezji radomskiej bp. Jana Chrapka, który był był inicjatorem wielu charytatywnych przedsięwzięć: jadłodajni dla ubogich, banku żywności, badań mammograficznych wykonywanych mammobusie.

Tradycyjnie w tym dniu wręczana jest nagroda Viventi Caritate, przyznawana osobom i instytucjom, które w sposób szczególny wykazują się aktywnością na polu działalności charytatywnej, społecznej, kulturalnej czy wychowawczej.

- Poprzez nagrodę Viventi Cartiate chcemy nie tylko pamiętać biskupa Jana, ale również dostrzec i postawić za wzór tych ludzi czy instytucje, które podejmują cierpliwe, systematyczne, czasem heroiczne wysiłki, by przestrzeń życia wypełnić dobrem, dla których pasja, akt woli, by pójść ku innym i oddać się im jest najistotniejszym sensem życia – mówił podczas uroczystości wręczania nagrody jeden z założycieli Funduszu, Zbigniew Miazga.

Laureat tegorocznej nagrody Viventi Caritate - Stowarzyszenie Budujemy Przystań – od 2011 r. aktywie działa w Radomiu na rzecz niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z mózgowym porażeniem dziecięcym. Od trzech lat prowadzi szkołę, wspiera rodziny dotknięte niepełnosprawnością swoich dzieci.

pp/PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Godne dzieciństwo" - reportaż Magdy Skawińskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 09:29
Problem niedożywienia wśród dzieci. Nie chodzi tylko o liczbę spożywanych kalorii, jakość czy ilość jedzenia. To problem połączony ze sferą psychiczną.
rozwiń zwiń