X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wybory parlamentarne 2015: program partii KORWiN

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2015 12:01
Partia Janusza Korwin-Mikkego powiada się za poszanowaniem własności prywatnej obywateli. Ma zamiar zabiegać o realizację polskiego interesu narodowego na arenie międzynarodowej. Jest za umocnieniem roli rodziny oraz tworzeniem warunków sprzyjających jej rozwojowi.
Audio
  • Janusz Korwin-Mikke podsumowuje debatę liderów komitetów wyborczych (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Partia KORWiN deklaruje się jako ugrupowanie konserwatywno-liberalne i eurosceptyczne
Partia KORWiN deklaruje się jako ugrupowanie konserwatywno-liberalne i eurosceptyczneFoto: PAP/Marcin Obara

KORWiN postuluje likwidację podatków PIT i CIT. Chce zmniejszenia liczby ministerstw z 19 do 6, a liczby posłów z 460 do 444, wybieranych w okręgach jednomandatowych.

Jest przeciwna finansowaniu partii z budżetu, opowiada się za zlikwidowaniem subwencji i zwrotów za kampanię oraz za pełną jawnością wydatków partii politycznych.

Ugrupowanie domaga się także likwidacji składek na ZUS i NFZ. Chce, by Polacy sami ubezpieczali się w prywatnych firmach, gdyż wtedy środki finansowe nie trafiałyby do NFZ i urzędników, lecz na podwyższenie jakości leczenia. Podobnie widzi kwestię zniesienia składek na ZUS, które obciążają koszty pracy i powodują emigrację rodaków za granicę. Postuluje program likwidacji kosztów pracy przy jednoczesnym uszczelnieniu systemu poboru podatku VAT.
KORWiN chce, by w Polsce był kontynuowany program budowy elektrowni jądrowej i krytykuje decyzję premier Ewy Kopacz o rezygnacji z tego projektu. Uważa natomiast, że powinniśmy wypowiedzieć pakiet klimatyczny, który jest niekorzystny dla naszych kopalń. W przypadku dojścia do władzy, ugrupowanie będzie domagało się zwolnienia Polski z unijnych nakazów, niekorzystnych dla naszego górnictwa.

Partia zapowiada, że nie zgodzi się na powstawanie obozów imigrantów w naszym kraju. Uważa, że Polacy powinni decydować o tym suwerennie, a nie jak jest dotychczas godzić się na ustalenia Unii Europejskiej.

KORWiN odwołuje się do prawicowych wartości. Deklaruje się jako ugrupowanie konserwatywno-liberalne i eurosceptyczne. Za cel stawia między innymi, odbudowę podstawowych wartości polskiej kultury i cywilizacji łacińskiej oraz chrześcijańskich fundamentów moralnych społeczeństwa. Utrzymuje, że chce stworzyć państwo prawa oraz sprawiedliwych i sprawnych rządów.

IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak