Barbara Nowacka: liczyliśmy na więcej, ale koalicja nauczyła nas być razem

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2015 21:39
- Nie oszukujmy się, liczyliśmy na więcej, ale dziś już wiemy, że to, co robiliśmy, miało głęboki sens, bo nauczyło nas być razem - powiedziała liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka po podaniu sondażowych wyników wyborów. - Wróci czas na lewicę, nie poddamy się - zaznaczyła.
Audio
  • Barbara Nowacka przekonywała, że lewica zrobiła wszystko co w jej mocy (IAR)
Barbara Nowacka podczas wieczoru wyborczego Zjednoczonej Lewicy w Warszawie
Barbara Nowacka podczas wieczoru wyborczego Zjednoczonej Lewicy w WarszawieFoto: PAP/Leszek Szymański

Według sondażu wyborczego Ipsos dla TVN24, TVP1 i Polsatu Zjednoczona Lewica otrzymała 6,6 proc. głosów. Komitet koalicyjny Zjednoczonej Lewicy, by wejść do Sejmu, powinien uzyskać w wyborach 8 proc. poparcia.

- Nie oszukujmy się, liczyliśmy na więcej i to było w zasięgu naszych możliwości - mówiła Nowacka. - Zrobiliśmy wszystko - podkreśliła. - Jeszcze niepoliczone są wszystkie głosy, ale dziś już wiemy, że to, co robiliśmy razem miało głęboki sens, bo nauczyło nas być razem - powiedziała. - Warto być razem, warto walczyć wspólnie - dodała.

Dziękowała za "godziny pracy" przekonywania wyborców do wspólnych wartości: wolności, równości, demokracji.

Źródło: TVN24/x-news

Podziękowała też szefom partii za zgodę na koalicję, m.in: szefowi SLD Leszkowi Millerowi, Twojego Ruchu Januszowi Palikotowi, Unii Pracy Waldemarowi Witkowskiemu. - Zjednoczona Lewica to nie był projekt na wybory, to był projekt na lata - dodała.

Pogratulowała również zwycięzcom wyborów. - Odnieśliście sukces, widać takie jest zapotrzebowanie obywatelek i obywateli - na ideologię - mówiła Nowacka.

Według sondażu exit polls, przygotowanego przez Ipsos dla Telewizji Polskiej, wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 39,12 procent. Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska, na którą zagłosowało 23,4 procent wyborców. Trzecie miejsce zajął Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15, z wynikiem 9,04 procent. Nowoczesna Ryszarda Petru otrzymała 7,12 procent głosów, KORWIN - 4,9 procent, Zjednoczona Lewica - 6,6 procent, Polskie Stronnictwo Ludowe - 5,2 procent, a Partia Razem - 3,9 procent.

Jeżeli wyniki sondażu exit polls się potwierdzą, to w Sejmie znajdzie się pięć partii, a Prawo i Sprawiedliwość będzie miało samodzielną większość.

Źródło: TVN24/x-news

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory parlamentarne 2015: lokale wyborcze zamknięte. Głosowanie dobiegło końca

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2015 21:31
Głosowanie w wyborach parlamentarnych dobiegło końca. Punktualnie o godzinie 21 lokale wyborcze zostały zamknięte.
rozwiń zwiń