X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Kaczyński: wyciągamy rękę do tych, którzy chcą dobrej zmiany

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 07:00
Lider PiS melduje wykonanie zadania tragicznie zmarłemu w katastrofie smoleńskiej bratu, Lechowi Kaczyńskiemu.
Audio
  • Jarosław Kaczyński, prezes PiS: to coś, na co różni ludzie pracowali przez 25 lat (IAR)
Jarosław Kaczyński podczas wieczoru wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie
Jarosław Kaczyński podczas wieczoru wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie Foto: PAP/Paweł Supernak

Według sondażu late poll przeprowadzonego przez Ipsos, partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła blisko 38 procent poparcia, co oznacza, że może rządzić w kraju samodzielnie.

Jarosław Kaczyński w niedzielę wieczorem przypomniał przemówienie swojego brata sprzed 10 lat, w którym to Lech Kaczyński złożył meldunek wykonania zadania liderowi PiS. I dodał, że dziś on sam może złożyć podobny meldunek swojemu nieżyjącemu bratu.

Prezes PiS powiedział, że zwycięstwo PiS to niezwykłe w polskiej demokracji zwycięstwo jednej partii. - Na to różni ludzie w różnych okresach pracowali przez 25 lat - stwierdził. Jak dodał, PiS wyciąga rękę do tych wszystkich, którzy chcą dobrej zmiany. - Może powstać szerszy obóz - podkreślił. Dodał, że ma to być "obóz biało-czerwony".

- Nie będzie żadnej zemsty i odgrywania się. Nie będzie kopania tych, którzy upadli. Upadli z własnej winy i słusznie - powiedział prezes PiS.

- Musimy wprowadzić pakiet demokratyczny, musimy pokazać, że polskie życie publiczne może wyglądać zupełnie inaczej. Może wyglądać tak, że będziemy z niego dumni - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości. Kaczyński wyraził przekonanie, że "to wszystko można uczynić". - Musimy pamiętać, że swego rodzaju karnawał, jakim są wybory, skończył się. Teraz jest wyłącznie czas pracy merytorycznej. I musimy pamiętać o skromności - dodał lider PiS.

TVN24/x-news

Do zgromadzonych w sztabie PiS mówiła także kandydatka tej partii na premiera, Beata Szydło. - Ten wielki sukces zawdzięczamy właśnie temu - konsekwencji, pracy i zrozumieniu Polaków. Nie oderwaliśmy się od rzeczywistości, tylko poszliśmy tam, gdzie ludziom jest często bardzo ciężko - powiedziała po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów wiceprezes PiS Beata Szydło.
- Nie odtrąciliśmy nikogo i to jest nasz największy kapitał. I nie możemy zapomnieć o tym teraz, kiedy cieszymy się sukcesem - dodała Szydło.
Jak mówiła, sukces PiS to wynik konsekwencji w podejmowaniu tych trudnych wyzwań. - Szliśmy konsekwentnie tą drogą, którą wytyczył przed nami pan prezydent Lech Kaczyński. Tak, poszliśmy tą drogą i dzięki temu zwyciężyliśmy - podkreśliła.
Szydło mówiła o ciężkiej, wieloletniej pracy i pokorze w stosunku do otaczającej rzeczywistości. - Czasami wydawało nam się, że brakuje sił czy entuzjazmu, ale każde kolejne spotkanie z ludźmi, Polakami, tego entuzjazmu nam dodawało - powiedziała. Podkreślała, że sukces to zaufanie Polaków, którzy oddali na PiS swoje głosy. - I to wam wszystkim, nasi rodacy, chcemy bardzo serdecznie podziękować. Dziękujemy, że nam zaufaliście - dodała.

IAR, PAP, bk, agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory parlamentarne 2015. Według sondażu Ipsos PiS może sam sformować rząd

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 13:37
Wybory parlamentarne wygrało Prawo i Sprawiedliwość, uzyskując 37,7 procent poparcia. Tak wynika z najnowszych badań late poll, przeprowadzonych przez Ipsos. Wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza ma podać wyniki procentowe partii, które weszły do Sejmu.
rozwiń zwiń