Jarosław Kaczyński: wyciągamy rękę do tych, którzy chcą dobrej zmiany

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 07:00
Lider PiS melduje wykonanie zadania tragicznie zmarłemu w katastrofie smoleńskiej bratu, Lechowi Kaczyńskiemu.
Audio
  • Jarosław Kaczyński, prezes PiS: to coś, na co różni ludzie pracowali przez 25 lat (IAR)
Jarosław Kaczyński podczas wieczoru wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie
Jarosław Kaczyński podczas wieczoru wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie Foto: PAP/Paweł Supernak

Według sondażu late poll przeprowadzonego przez Ipsos, partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła blisko 38 procent poparcia, co oznacza, że może rządzić w kraju samodzielnie.

Jarosław Kaczyński w niedzielę wieczorem przypomniał przemówienie swojego brata sprzed 10 lat, w którym to Lech Kaczyński złożył meldunek wykonania zadania liderowi PiS. I dodał, że dziś on sam może złożyć podobny meldunek swojemu nieżyjącemu bratu.

Prezes PiS powiedział, że zwycięstwo PiS to niezwykłe w polskiej demokracji zwycięstwo jednej partii. - Na to różni ludzie w różnych okresach pracowali przez 25 lat - stwierdził. Jak dodał, PiS wyciąga rękę do tych wszystkich, którzy chcą dobrej zmiany. - Może powstać szerszy obóz - podkreślił. Dodał, że ma to być "obóz biało-czerwony".

- Nie będzie żadnej zemsty i odgrywania się. Nie będzie kopania tych, którzy upadli. Upadli z własnej winy i słusznie - powiedział prezes PiS.

- Musimy wprowadzić pakiet demokratyczny, musimy pokazać, że polskie życie publiczne może wyglądać zupełnie inaczej. Może wyglądać tak, że będziemy z niego dumni - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości. Kaczyński wyraził przekonanie, że "to wszystko można uczynić". - Musimy pamiętać, że swego rodzaju karnawał, jakim są wybory, skończył się. Teraz jest wyłącznie czas pracy merytorycznej. I musimy pamiętać o skromności - dodał lider PiS.

TVN24/x-news

Do zgromadzonych w sztabie PiS mówiła także kandydatka tej partii na premiera, Beata Szydło. - Ten wielki sukces zawdzięczamy właśnie temu - konsekwencji, pracy i zrozumieniu Polaków. Nie oderwaliśmy się od rzeczywistości, tylko poszliśmy tam, gdzie ludziom jest często bardzo ciężko - powiedziała po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów wiceprezes PiS Beata Szydło.
- Nie odtrąciliśmy nikogo i to jest nasz największy kapitał. I nie możemy zapomnieć o tym teraz, kiedy cieszymy się sukcesem - dodała Szydło.
Jak mówiła, sukces PiS to wynik konsekwencji w podejmowaniu tych trudnych wyzwań. - Szliśmy konsekwentnie tą drogą, którą wytyczył przed nami pan prezydent Lech Kaczyński. Tak, poszliśmy tą drogą i dzięki temu zwyciężyliśmy - podkreśliła.
Szydło mówiła o ciężkiej, wieloletniej pracy i pokorze w stosunku do otaczającej rzeczywistości. - Czasami wydawało nam się, że brakuje sił czy entuzjazmu, ale każde kolejne spotkanie z ludźmi, Polakami, tego entuzjazmu nam dodawało - powiedziała. Podkreślała, że sukces to zaufanie Polaków, którzy oddali na PiS swoje głosy. - I to wam wszystkim, nasi rodacy, chcemy bardzo serdecznie podziękować. Dziękujemy, że nam zaufaliście - dodała.

IAR, PAP, bk, agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Wybory parlamentarne 2015. Według sondażu Ipsos PiS może sam sformować rząd

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 13:37
Wybory parlamentarne wygrało Prawo i Sprawiedliwość, uzyskując 37,7 procent poparcia. Tak wynika z najnowszych badań late poll, przeprowadzonych przez Ipsos. Wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza ma podać wyniki procentowe partii, które weszły do Sejmu.
rozwiń zwiń