X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zjednoczona Lewica nadal zjednoczona? "Absolutnie nie składamy broni"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 13:51
Za ponad 1,1 mln głosów oddanych w wyborach parlamentarnych na Zjednoczą Lewicę - podziękowali w czwartek politycy tej koalicji. Zapowiedzieli dalszą współpracę. - Nie składamy broni - zapewniła liderka ZL Barbara Nowacka.
Audio
  • Barbara Nowacka zapewniała, że lewica będzie pracować na przyszłość i pilnować "spod Sejmu" nowych rządów (IAR)
PAPMaciej Kulczyński
PAP/Maciej Kulczyński Foto: PAP/Marcin Obara

Koalicja wyborcza Zjednoczona Lewica, współtworzona przez SLD, Twój Ruch, PPS, Unię Pracy i Zielonych, nie będzie miała przedstawicieli w Sejmie, bo zdobywając w kraju 1 mln 147 tys. 102 głosy (7,55 proc.), nie przekroczyła wymaganego dla koalicji 8-proc. progu wyborczego

Serwis specjalny
głosowanie wybory 1200.jpg
Wybory parlamentarne 2015

- Chcemy podziękować ponad 1,1 mln osób, które nam zaufały, które oddały swój głos na Zjednoczona Lewicę - powiedziała Barbara Nowacka, liderka ZL i współprzewodnicząca Twojego Ruchu, na czwartkowym briefingu w Warszawie.

Podkreśliła, że głosy oddane na ZL, to "zobowiązanie i kapitał", którego politycy lewicy nie zamierzają "zaprzepaścić i zmarnować". - Wierzyliśmy i nadal wierzymy w sprawiedliwość społeczną, wolności i prawa obywatelskie - powiedziała Nowacka.

Zapewniała, że Zjednoczona Lewica będzie dążyła do tego, by "socjaldemokracja była w Polsce silna". - Absolutnie nie składamy broni. Wiemy, jaka wielka czeka nas praca - podkreśliła Nowacka.

Liderka ZL zapewniała, że lewica "spod Sejmu będzie pilnowała, by ustawy były zgłaszane, a prawa i godności osobiste człowieka realizowane".

"Jesteśmy zdeterminowani"

Również sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski zapewniał, że Zjednoczona Lewica "to nie był projekt na chwilę, ale na lata". - Pomimo trudnych lat, które przed nami jesteśmy zdeterminowani, bo Zjednoczona Lewica dawała nadzieję i była szansą na realizację normalnego, socjalnego państwa" - mówił Gawkowski.

- Rozpoczynamy powolny marsz, ale wierzymy, że będzie zakończony sukcesem - dodał sekretarz generalny Sojuszu. Również rzecznik SLD Dariusz Joński zapewniał, że "lewica była, jest i zawsze będzie". Dodał, że politycy ZL chcą odbudować zaufanie, takie, jakim lewica cieszyła się jeszcze kilka lat temu. - Na pewno nie chcemy rozbijać projektu Zjednoczonej Lewicy. Chcemy być razem, chcemy pokazać, że lewica może silna - powiedział rzecznik Sojuszu.

Barbara Nowacka zapowiedziała ponadto, że podda się weryfikacji jako współprzewodnicząca Twojego Ruchu. W połowie listopada na posiedzeniu rady politycznej TR chce poprosić o wotum zaufania. Pytana czy takiej samej weryfikacji podda się drugi współprzewodniczący TR Janusz Palikot powiedziała, żeby o to pytać samego Palikota. - Ja byłam pomysłodawczynią Zjednoczonej Lewicy i uważam, że powinnam swój mandat zweryfikować" - oświadczyła Nowacka.

5 grudnia z kolei odbędzie się kongres SLD, na których ma zapaść decyzja o zmianach personalnych i organizacyjnych w partii. Szef SLD Leszek Miller podtrzymał zapowiedź, że nie będzie po raz kolejny ubiegał się o funkcję szefa Sojuszu. Z wypowiedzi polityków SLD w ostatnich dniach wynika, że młodsze pokolenie w SLD dalszą przyszłość upatruje w kontynuacji projektu Zjednoczonej Lewicy, ale nie wszyscy we władzach Sojuszu są do tego jednak przekonani.

IAR,PAP,kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Barbara Nowacka: liczyliśmy na więcej, ale koalicja nauczyła nas być razem

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2015 21:39
- Nie oszukujmy się, liczyliśmy na więcej, ale dziś już wiemy, że to, co robiliśmy, miało głęboki sens, bo nauczyło nas być razem - powiedziała liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka po podaniu sondażowych wyników wyborów. - Wróci czas na lewicę, nie poddamy się - zaznaczyła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barbara Nowacka: Zjednoczona Lewica powinna dalej istnieć

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 09:45
- Pomysł i założenia były dobre. Wiele rzeczy się nie sprawdziło, mogło być lepiej - powiedziała w radiowej Trójce przewodnicząca Twojego Ruchu.
rozwiń zwiń