X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Antoni Macierewicz - minister obrony narodowej

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 14:45
Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości. Z wykształcenia historyk. Ma 67 lat. Był ministrem spraw wewnętrznych w rządzie Jana Olszewskiego w latach 1991-1992 oraz wiceministrem obrony narodowej w gabinecie Jarosława Kaczyńskiego. Od 2006 do 2007 roku - szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Poseł na Sejm kilku kadencji, w tym roku uzyskał reelekcję.
Antoni Macierewicz, nowy szef MON
Antoni Macierewicz, nowy szef MONFoto: PAP/Radek Pietruszka

SKŁAD RZĄDU BEATY SZYDŁO >>>

Jako szef MSW w latach 90., ogłosił tak zwaną "listy Macierewicza", zawierającą nazwiska polityków i informacje o ich domniemanej współpracy z PRL-owskimi służbami bezpieczeństwa. Wywołało to kryzys polityczny i przyspieszyło upadek rządu Jana Olszewskiego.
Z kolei jako wiceszef MON i likwidator Wojskowych Służb Informacyjnych, opublikował tzw. "Raport Macierewicza", dotyczący działalności wojskowych służb specjalnych PRL i III RP. Dokument był krytykowany za nierzetelność i został uznany za zagrażający bezpieczeństwu państwa, ze względu na ujawnienie tajnych informacji.
Macierewicz przewodniczył zespołowi parlamentarnemu do wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. Powołany w 2010 roku przez posłów PiS, konsekwentnie stawiał hipotezę o zamachu.
W przeszłości współzakładał Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe, był w Komitecie Obywatelskim przy Lechu Wałęsie oraz posłem Wyborczej Akcji Katolickiej. Potem działał między innymi, w Ruchu dla Rzeczypospolitej Jana Olszewskiego, Ruchu Odbudowy Polski, został posłem Ligi Polskich Rodzin. W latach 2004-2005 zasiadał w sejmowej komisji śledczej do spraw prywatyzacji Orlenu.
Ma bogatą kartę działalności opozycyjnej. Współtwórca Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej KOR. Po wprowadzeniu stanu wojennego wchodził w skład komitetu strajkowego w Stoczni Gdańskiej. Internowany, osadzany w kilku więzieniach, uciekł w 1982 roku. Ukrywał się do 1984-go.
Urodził się 3 sierpnia 1948 roku. W 1971 roku ukończył historię na Uniwersytecie Warszawskim.

IAR, bk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory parlamentarne 2015: Antoni Macierewicz wygrywa w swoim okręgu. Ponad 30 tysięcy głosów

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 20:57
Poseł PiS Antoni Macierewicz zdobył największe poparcie w okręgu piotrkowskim. W wyborach do Sejmu jego ugrupowanie okazało się tam zdecydowanym liderem, zdobywając 44,66 proc. głosów.
rozwiń zwiń