X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zamach w Libanie. Wyjazd polskiej delegacji odwołany

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 18:12
Planowany na niedzielę wyjazd do Libanu polskiej misji, która miała rozpocząć przygotowania do przesiedleń uchodźców został odwołany. Powodem jest niestabilna sytuacja po ataku bombowym w Bejrucie. MSZ zaleca powstrzymanie się od podróży do tego kraju.
W związku z zamachami w Bejrucie odwołano wyjazd polskiej delegacji jadącej na spotkanie w sprawie przesiedleń uchodźców
W związku z zamachami w Bejrucie odwołano wyjazd polskiej delegacji jadącej na spotkanie w sprawie przesiedleń uchodźcówFoto: PAP/EPA/WAEL HAMZEH

- W związku z niestabilną sytuacją w tym kraju wyjazd został przełożony na inny termin - potwierdził Aleksander Wyszyński z UdSC.

W czwartek w Bejrucie doszło do podwójnego ataku bombowego, w wyniku którego zginęły co najmniej 43 osób, a około 200 zostało rannych. Do zamachu przyznały się grupy bojowe Państwa Islamskiego walczące w sąsiedniej Syrii.

Źródło: RUPTLY/x-news

W piątek po południu polskie MSZ przypomniało swoje ostrzeżenie dla podróżujących do Libanu. Z uwagi na "niestabilną sytuację bezpieczeństwa" zaleca obywatelom polskim powstrzymanie się od podróży do tego kraju. Chodzi zwłaszcza o pogranicze libańsko-syryjskie i libańsko-izraelskie, rejon doliny Bekaa, miasto Tripoli oraz południowe przedmieścia Bejrutu.

W niedzielę do stolicy Libanu mieli polecieć eksperci UdSC, Straży Granicznej oraz MPiPS, którzy zajmują się planowaną na 2016 rok organizacją przesiedleń do Polski uchodźców. Polacy mieli spotkać się z przedstawicielami libańskich władz, wysokiego komisarza ds. uchodźców (UNHCR) oraz Międzynarodowej Organizacji do Spraw Migracji (IOM).

Zgodnie z dotychczasowymi zobowiązaniami polskiego rządu pierwsze grupy głównie syryjskich uchodźców - relokowanych z Włoch i Grecji oraz przesiedlanych z Libanu - mają trafić do naszego kraju w 2016 roku. Docelowo nasz kraj ma przyjąć ok. 7 tys. osób w ciągu dwóch lat.

Plan przesiedlania uchodźców

Specjalny międzyresortowy zespół opracował plan operacyjny, który zawiera harmonogram przyjmowania uchodźców oraz wykaz związanych z tym działań poszczególnych instytucji. Jak mówił szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców Rafał Rogala, plan uwzględnia poszczególne etapy, a więc kwestie selekcji uchodźców, kwestie transferu i pobytu w Polsce oraz integracyjne. Określa również aspekty finansowe dla poszczególnych etapów tego przedsięwzięcia.

W piątek weszła w życie znowelizowana ustawa o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium RP. Zmienione przepisy pozwolą na udział Polski w opracowanych przez Unie Europejską programach relokacji.

Serwis specjalny
imigranci 1200.jpg
Imigranci w Europie

Jak informowało MSW, pozwoli to na przyjęcie do Polski osób, które jeszcze nie mają nadanego statusu uchodźcy lub ochrony uzupełniającej w Grecji lub we Włoszech, a dopiero złożyły w tych państwach wnioski o objęcie ochroną. - Procedura w zakresie udzielenia ochrony międzynarodowej będzie prowadzona na terytorium Polski, zgodnie z obowiązującymi przepisami - podkreślono.

Zgodnie z Konwencją Genewską, cudzoziemcowi nadaje się status uchodźcy, jeżeli na skutek uzasadnionej obawy przed prześladowaniem z powodu rasy, religii, narodowości, przekonań politycznych lub przynależności do określonej grupy społecznej nie może lub nie chce korzystać z ochrony własnego kraju.

W 4,5-milionowym Libanie przebywa ok. 1,2 mln Syryjczyków, którzy uciekli ze swojego kraju przed trwającą od ponad czterech lat wojną domową.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Liban: samobójcze zamachy w Bejrucie. Wiele ofiar śmiertelnych

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 21:41
Według relacji świadków, dwóch samobójców wysadziło się w krótkim odstępie czasu na tej samej, zatłoczonej ulicy.
rozwiń zwiń