X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Złote Mikrofony: najlepsi radiowcy wyróżnieni najważniejszą nagrodą

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 06:30
Podczas uroczystej gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego nagrodzono siedem osób. Przyznano również Honorowy Złoty Mikrofon.
Audio
  • Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski o dumie z poziomu dziennikarstwa w Polskim Radiu (IAR)
  • Laureaci Złotych Mikrofonów 2015. Relacja Doroty Piotrowskiej (IAR)
Laureaci Złotych Mikrofonów 2015
Laureaci Złotych Mikrofonów 2015Foto: W.Kusiński/PR

Laureatami tegorocznych Złotych Mikrofonów zostali Mariusz Bonaszewski, Andrzej Janisz, Katarzyna Kobylecka, Katarzyna Michalak, prof. Mirosław Perz, Maria Magdalena Wojtulanis i Marek Wałkuski. Zwycięzców, spośród 23 zgłoszonych kandydatur, wyłoniła kapituła pod przewodnictwem Janusza Kukuły, dyrektora Teatru Polskiego Radia.

Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski podczas uroczystej gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego podkreślał, że nagroda Złotych Mikrofonów to wyraz uznania dla mistrzów i Polskiego Radia. Dodał, że w czasach tabloidyzacji mediów i upadku kanonów zawodu dziennikarskiego w polskim publicznym radiu dba się o wysokie standardy, ceni się mistrzostwo i profesjonalizm.

Nagroda przyznawana jest co roku osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego. Kandydaci wybierani są z różnych ważnych obszarów twórczości radiowej, m.in. teatru, muzyki, literatury, reportażu, publicystyki oraz realizacji dźwięku.

Mariusz Bonaszewski został nagrodzony "za wielki talent aktorski i stworzenie niezwykłych ról w Teatrze Polskiego Radia".

Statuetki otrzymali dziennikarze związani z Radiową Jedynką – Andrzej Janisz z Naczelnej Redakcji Sportowej "za osiągnięcia w pracy sprawozdawcy sportowego i zaangażowanie w promocję osiągnięć polskiego sportu" oraz Katarzyna Kobylecka z Redakcji Wiedzy i Edukacji "za nowoczesne w formie, oryginalne w przekazie i wnikliwe podejście w prezentowaniu osiągnięć współczesnej nauki".

Katarzynę Michalak z Radia Lublin wyróżniono "za mistrzowskie łączenie formy i treści, przekładanie swoich fascynacji ludźmi na język radia i udowadnianie, że reportaż może być dziełem sztuki".

Posłuchaj
00:38 michalak.mp3 Katarzyna Michalak z Radia Lublin: wierzę w etos Polskiego Radia (IAR)

 

Statuetki powędrowały też do współpracujących z Programem 2 Polskiego Radia: profesora Mirosława Perza "za setki audycji poświęconych muzyce dawnej, cykl 200 kantat Jana Sebastiana Bacha oraz niepowtarzalny radiowy styl" oraz realizatorki dźwięku Marii Magdaleny Wojtulanis "za rzetelność, twórczy polot, wyczucie estetyczne i bezbłędny warsztat radiowy".

Natomiast znanego z anteny Radiowej Trójki Marka Wałkuskiego, korespondenta zagranicznego Informacyjnej Agencji Radiowej, doceniono "za ciekawość świata i skuteczność w otwieraniu zamkniętych drzwi".

Zarząd Polskiego Radia postanowił również przyznać Honorowy Złoty Mikrofon – jego laureatem został Stan Borys "za romantyczną duszę niestrudzonego krzewiciela polskiej poezji, twórcze poszukiwania oraz wielką przyjaźń z Polskim Radiem, obecną w jego słowach i muzyce".

Podczas gali wyróżniono również Prezesa Zarządu Polskiego Radia Andrzeja Siezieniewskiego. Z okazji piętnastolecia Programu Społecznego Mistrz Mowy otrzymał on - w dowód uznania zasług i zaangażowania w krzewienie i utrwalanie najlepszych wzorców polszczyzny - specjalny dyplom od organizatorów plebiscytu. Ponadto szef Redakcji Muzycznej Radiowej Jedynki Paweł Sztompke odebrał Wawrzyna Mowy Polskiej. 

Uroczystość zwieńczyła oficjalne obchody jubileuszu 90-lecia Polskiego Radia. Uświetnił ją koncert w hołdzie Stefanowi Rachoniowi, twórcy i wieloletniemu dyrektorowi Polskiej Orkiestry Radiowej. O muzyczną oprawę uroczystości zadbała Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Michała Klauzy. Wspólnie z orkiestrą, która w tym roku świętuje swoje 70-lecie, wystąpili skrzypek Adam Bałdych, aktorzy Teatru Narodowego Anna Markowicz i Marcin Przybylski oraz Stan Borys.

Galę poprowadzili Sława Bieńczycka z Pierwszego Programu Polskiego Radia i Marek Niedźwiecki z Radiowej Trójki.

Nagroda została ustanowiona i po raz pierwszy przyznana w 1969 roku. Do tej pory uhonorowano nią prawie 250 osób. Wśród laureatów znaleźli się m.in. słynni Starsi Panowie Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, sprawozdawca sportowy Bohdan Tomaszewski, krytyk muzyczny i inicjator trwającej do dziś akcji ratowania zabytków na warszawskich Powązkach Jerzy Waldorff, aktorka Irena Kwiatkowska, pisarka, autorka pierwszej w dziejach europejskiej radiofonii powieści "Dni powszednie państwa Kowalskich" Maria Kuncewiczowa, lektor Ksawery Jasieński (jego głos towarzyszy codziennie pasażerom warszawskiego metra), filozof ks. prof. Józef Tischner, poeta Zbigniew Herbert.

polskieradio/fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pomaganie jest trendy". Polskie Radio z nagrodą - Media Dobroczynności

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 20:27
Nagrodę - Media Dobroczynności - przyznała Polskiemu Radiu fundacja "Pomaganie jest trendy", zajmująca się głównie budowaniem świadomości o autyzmie. W projekt dobroczynny zaangażowani są licznie polscy artyści.
rozwiń zwiń