X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kornel Morawiecki: powstało centrum ścigania zbrodniarzy komunistycznych

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2015 18:49
Marszałek senior, poseł Ruchu Kukiz'15 Kornel Morawiecki poinformował na konferencji o powołaniu Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich.
Kornel Morawiecki z Ruchu Kukiz15  i prezes Komitetu Katyńskiego Andrzej Melak
Kornel Morawiecki z Ruchu Kukiz'15 i prezes Komitetu Katyńskiego Andrzej MelakFoto: PAP/Marcin Obara

Jak tłumaczył, celem Centrum ma być ujawnianie oraz stawianie przed sądem osób odpowiedzialnych ze zbrodnie popełnione przez służby państwowe w okresie PRL; zwłaszcza osób, które - jak mówił - nadal pełnią funkcje publiczne. Zapowiedział także powstanie portalu internetowego, na którym będzie można zgłaszać takie przypadki.

Zobacz serwis specjalny - Historia >>>

- Marzyło nam się, że będzie Polska niepodległa i jest Polska niepodległa. I teraz przed nami prostsze zadanie: żeby ona była praworządna, to znaczy, żeby bandyci, zbrodniarze, przestępcy nie kierowali głównymi organami państwa, żeby rozliczyć system, żeby nikt się nie chwalił, że był w PZPR i był dumny z tego, że był komunistą. To trzeba po prostu zakończyć - powiedział na konferencji prasowej Morawiecki, który jest honorowym przewodniczącym komitetu.

Nawiązując do przypadającej na niedzielę 34. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, mówił, że działalność Centrum nie będzie ograniczać się jedynie do ujawniania odpowiedzialnych za zbrodnie okresu stalinowskiego. - Nie chodzi nam tyko o zbrodnie stalinowskie, ale chodzi nam o to, żeby również tą czarną kartę historii lat osiemdziesiątych, stanu wojennego, to uderzenie w naród, w Solidarność, też żeby rozliczyć, oczyścić - informował.

Jak poinformowano na konferencji, w sobotę wieczorem w Warszawie pod domem Władysława Ciastonia, który w okresie stanu wojennego pełnił funkcję wiceministra spraw wewnętrznych i szefa SB, ma odbyć się wiec środowisk patriotycznych związanych z Centrum.

PAP, to

Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
anpolade2015-12-13 07:26 Zgłoś
A może lepiej ścigać aktualnych zbrodniarzy tych już po upadku socjalizmu. Tylu patriotów nam zamordowano z powodów politycznych i polityczno-kryminalnych, że warto chyba wyjaśnić te wszystkie zbrodnie.
wittar2015-12-12 22:56 Zgłoś
Kpina, tworzenie posad dla rodziny i znajomych. Widac Kukiz "utargował" jakiś ochłap dla swoich...Moze przejmą prokuratorskie kompetencje IPN? Ciekawe kto za chwile przejmie akta IPN... Zglaszam do wiadomosci Centrum osobę prok. Piotrowskiego, biorącego czynny udział w zbrodniczej orgamizacji i mógł dokonywac czynow zbrodniczych...co nalezy sprawdzic i udowodnić

Czytaj także

Poznański Czerwiec - największa masakra w historii PRL

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 06:01
W czerwcu 1956 roku na ulice Poznania wysłano około 8. tysięcy żołnierzy, 300 czołgów, kilkadziesiąt transporterów opancerzonych i samoloty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cmentarz Bródnowski w Warszawie miejscem pochówku ofiar komunizmu. Wstrząsające odkrycie IPN

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2015 16:26
- Dotychczas odnaleźliśmy szczątki sześciu więźniów, z których co najmniej dwóch nosi ślady po tak zwanej katyńskiej metodzie uśmiercania, czyli strzałem w potylicę. Wśród tych szczątków znaleźliśmy także jedną trumienkę ze zwłokami dziecka - zdradził prof. Krzysztof Szwagrzyk, który kieruje pracami Zespołu Samodzielnego Wydziału Poszukiwań IPN na warszawskim Cmentarzu Bródnowskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lista Milczanowskiego odtajniona. A na niej nazwiska tajnych współpracowników SB

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 14:44
Ta lista pokazuje kto zachował się przyzwoicie - mówi Zbigniew Girzyński. Poseł i historyk upublicznił sześć tomów dokumentów, przygotowanych w 1991 roku w Urzędzie Ochrony Państwa pod kierownictwem Andrzeja Milczanowskiego.
rozwiń zwiń