X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polsko-Rosyjska Grupa ds. Trudnych. Rezygnacja profesora Rotfelda

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2015 21:58
Profesor Adam Daniel Rotfeld zrezygnował z członkostwa w Polsko-Rosyjskiej Grupie ds. Trudnych - dowiedziało się Polskie Radio.
Audio
  • Doktor Łukasz Jasina o rezygnacji profesora Rotfelda (IAR/Jedynka)
Profesor Adam Rotfeld
Profesor Adam RotfeldFoto: Katarzyna Czerwińska (Senat Rzeczypospolitej Polskiej)/CC BY-SA 3.0 pl/Wikimedia Commons

Adam Rotfeld był współprzewodniczącym Grupy (ze strony polskiej), powołanej w 2002 roku podczas wizyty prezydenta Rosji Władimira Putina w Polsce. Zasiadają w niej polscy i rosyjscy eksperci, którzy zajmują się tematyką najtrudniejszych kwestii we wzajemnych relacjach. Stanowią ciało doradcze wobec rządów Polski i Rosji.

Publicysta "Kultury Liberalnej", doktor Łukasz Jasina powiedział w radiowej Jedynce, że Grupa do spraw Trudnych pogrążała się w kryzysie od czasu rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie. Dodał, że rezygnacja profesora Rotfelda potwierdza, iż dialog polsko-rosyjski na tym poziomie nie ma obecnie sensu. Zdaniem publicysty, dalsza działalność Grupy stoi pod znakiem zapytania, a strona polska nie jest w stanie zmienić tej sytuacji.

- Musi się jednak zmienić sytuacja geopolityczna, musi ze strony Rosji zaistnieć gotowość do większego dialogu - powiedział Jasina dodając, że wtedy powstanie możliwość powrotu do rozmowy o trudnych sprawach historycznych. Zdaniem publicysty, na takim dialogu Polakom i Rosjanom zależy najbardziej.

Łukasz Jasina zgodził się z opinią ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, że klucz do poprawy stosunków polsko-rosyjskich leży w Moskwie.

IAR/aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

MSZ Rosji: dialog między Rosją a Polską został wstrzymany z inicjatywy strony polskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 22:42
Tak rosyjski resort spraw zagranicznych skomentował słowa szefa polskiej dyplomacji Witolda Waszczykowskiego, że "klucze do poprawy sytuacji polsko-rosyjskiej leżą w Moskwie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

MSZ o wstrzymaniu dialogu między Polską a Rosją. "Klucze do poprawy sytuacji leżą w Moskwie"

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 18:30
- Wina za wstrzymanie dialogu między Rosją a Polską leży po stronie rosyjskiej - mówi IAR rzecznik MSZ Artur Dmochowski. W poniedziałek ministerstwo spraw zagranicznych Rosji oświadczyło, że dialog został wstrzymany z inicjatywy Warszawy.
rozwiń zwiń