X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gruzja: dotychczasowy szef dyplomacji ma być premierem

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2015 16:20
Szefem rządu zostanie Giorgi Kwirikaszwili - obecny wicepremier i szef dyplomacji. Do wyborów w Gruzji pozostał niecały rok.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr/george_mel

Dotychczasowy premier Irakli Garibaszwili złożył dymisję w środę. Już wtedy media sugerowały, że jego obowiązki ma przejąć Kwirikaszwili. W piątek jego kandydaturę potwierdziły władze klubu rządzącej koalicji Gruzińskie Marzenie-Demokratyczna Gruzja. AFP pisze, że wybór potwierdził prezydent Giorgi Margwelaszwili, formalnie przedstawiając parlamentowi kandydaturę Kwirikaszwilego na szefa rządu.

Teraz parlament na zatwierdzić tę kandydaturę, podobnie jak cały nowy gabinet. Nowy premier już zapowiedział, że dokona pewnych zmian w obsadzie poszczególnych tek, ale zmiany nie będą spektakularne.

W październiku 2012 roku zwycięstwo w wyborach koalicji Gruzińskie Marzenie-Demokratyczna Gruzja, utworzonej przez miliardera Bidzinę Iwaniszwilego, zakończyło dekadę władzy Zjednoczonego Ruchu Narodowego byłego prezydenta Micheila Saakaszwilego.

Iwaniszwili dobrowolnie zrezygnował ze stanowiska premiera w 2013 roku i jako następcę wybrał bliskiego sojusznika - Garibaszwilego. Jego dymisja w środę była dużym zaskoczeniem, tym bardziej, że Garibaszwili nie podał jej powodów.

PAP/iz

Zobacz więcej na temat: Gruzja rząd Tbilisi
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gruzja: demonstracja w Tbilisi przeciwko rosyjskiej okupacji

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2015 22:24
Ok. 3 tys. osób manifestowało w sobotę w Tbilisi przeciwko polityce Rosji wobec separatystycznych regionów Osetii Południowej i Abchazji. Zebrani przed siedzibą władz w stolicy skandowali "Powstrzymajcie Rosję!" i "Gruzja!".
rozwiń zwiń