Zielona Góra: szef straży miejskiej przyłapany na jeździe po alkoholu

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 12:52
Mężczyzna jechał do pracy mając we krwi 0,7 promila alkoholu. Władze Zielonej Góry zapowiedziały, że komendant zostanie zwolniony z pracy. Straci też prawo jazdy i czeka go sprawa karna.
Audio
  • Małgorzata Stanisławska z policji w Zielonej Górze o zatrzymaniu komendanta straży miejskiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: IAR

Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, mówi, że do zatrzymania doszło podczas porannej kontroli trzeźwości, w trakcie której na jeździe na "podwójnym gazie" złapano aż trzech kierowców.

- Jedna z osób popełniła wykroczenie, a więc miała do pół promila alkoholu w organizmie, natomiast dwie pozostałe osoby miały ponad pół promila alkoholu. Jedną z tych osób był urzędnik państwowy - powiedziała rzeczniczka.

Informacje o pijanym komendancie za kółkiem potwierdziła Radiu Zachód wiceprezydent Zielonej Góry - Wioletta Haręźlak. Jak powiedziała, zachowanie szefa Straży Miejskiej było karygodne i absolutnie niedopuszczalne. Zapowiedziała, że zostanie on odpowiednio ukarany.

- Pan Komendant straci pracę, bo myśmy też stracili do niego zaufanie. Ktoś kto dba o porządek, o bezpieczeństwo, musi być wzorem i tego typu przewinienia są absolutnie niedopuszczalne - powiedziała wiceprezydent Zielonej Góry.

Sławomir N. był komendantem zielonogórskiej Straży Miejskiej od 7 lat. Wcześniej pracował w policji. Za jazdę po pijanemu grożą mu teraz dwa lata więzienia.

IAR, to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Komendant policji i jego zastępca pijani na służbie. Kontrola w Bielsku-Białej

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 12:55
Komendant i jego zastępca z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pełnili służbę po spożyciu alkoholu. Informację potwierdziła śląska policja.
rozwiń zwiń