Zespół Queen gwiazdą 7. edycji Life Festival Oświęcim

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 15:39
Jak poinformowali organizatorzy imprezy, legendarni rockmani z wokalistą Adamem Lambertem wystąpią 19 czerwca w koncercie finałowym.
Queen podczas występu w Bostonie w 2014 roku
Queen podczas występu w Bostonie w 2014 rokuFoto: Wikipedia/bobnjeff

Fani na scenie ustawionej na oświęcimskim stadionie miejskim zobaczą współzałożycieli Queen - gitarzystę Briana Maya i perkusistę Rogera Taylora. Oprócz Lamberta towarzyszyli im będą wieloletni członek grupy i klawiszowiec Spike Edney, basista Neil Fairclough oraz perkusista Rufus Tiger Taylor, syn Rogera.

Duet May i Taylor po raz pierwszy spotkał się z Lambertem w finale 8. edycji amerykańskiego programu "Idol" w 2009 r. Ścisłą współpracę rozpoczęli na przełomie 2012 i 2013 r. Przez ostatnie dwa lata koncertowali w Stanach Zjednoczonych, Europie i Ameryce Południowej. Rok 2014 zakończyli m.in. laurem dla najlepszego zespołu 10. edycji konkursu Classic Rock Roll of Honour.

Queen powstał w 1970 r. Jego założycielem oprócz Maya i Taylora był także nieżyjący już wokalista Freddie Mercury. Rok później dołączył basista John Deacon. Formacja jest jednym z najpopularniejszych zespołów rockowych wszechczasów. Na swoim koncie ma takie przeboje, jak "Bohemian Rhapsody", "We Are The Champions", "We Will Rock You", czy "Radio Ga Ga".

Queen to już druga wielka gwiazda muzyki, która przyjedzie na oświęcimski festiwal. Wcześniej organizatorzy zaanonsowali już koncert Eltona Johna. Wystąpi 18 czerwca.

Ideą festiwalu jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi, a w konsekwencji potępienie rasizmu i antysemityzmu. Przesłanie wypływa z Oświęcimia, w którym podczas wojny Niemcy utworzyli obóz Auschwitz, symbol zagłady Żydów oraz martyrologii Polaków i innych narodów. Na festiwalu występowali już m.in. James Blunt, Peter Gabriel, Sting i Eric Clapton.

Tegoroczna edycja Life Festival Oświęcim odbędzie się w dniach od 16 do 19 czerwca.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Justin Bieber ponownie wystąpi w Polsce. Koncert w Krakowie w listopadzie

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 10:40
Justin Bieber był do tej pory w Polsce tylko raz - w 2013 roku. Fani artysty będą mieli kolejną okazję do zobaczenia swojego idola w naszym kraju. Kanadyjczyk odwiedzi Kraków 11 listopada 2016 roku, by promować najnowszy album "Purpose".
rozwiń zwiń