X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Internetowa zbiórka na rzecz budowy pomnika Armii Krajowej w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 21:43
Chętni będą mogli wpłacać dowolne kwoty logując się na portalu PolakPotrafi.pl. Zbiórka rozpocznie się 16 lutego.
Na internetowych darczyńców czekają symboliczne upominki. Nazwiska tych, które wpłacą co najmniej 100 zł, znajdą się na tablicy pamiątkowej
Na internetowych darczyńców czekają symboliczne upominki. Nazwiska tych, które wpłacą co najmniej 100 zł, znajdą się na tablicy pamiątkowejFoto: polakpotrafi.pl

Pomnik Armii Krajowej ma powstać na Bulwarze Czerwieńskim, u stóp Wawelu. Kamień węgielny pod budowę pomnika został wmurowany we wrześniu 2013 roku.

Inicjatorem budowy pomnika jest Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej. Konkurs na projekt monumentu wygrał zespół Alexandra Smagi.

Smaga wyjaśnił, że projekt crowdfundingowy będzie miał duże znaczenie dla wzniesienia monumentu. - Jeśli internetowa akcja odniesie sukces, to pierwsze prace przy budowie mogą ruszyć w sierpniu - powiedział.

Dodał, że wzniesienie samej bryły pomnika to koszt ok. 300 tys. zł, natomiast realizacja całego przedsięwzięcia (wraz z urządzeniem otoczenia monumentu) wyniesie ok. 1,2 mln zł.

Jak dotąd Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej zebrał ok. 80 tys. zł. Pomoc finansową zadeklarowało miasto Kraków. Inicjatorzy zabiegają o wsparcie prywatnych sponsorów.HISTORIA w portalu PolskieRadio.pl>>>

"Wstęga pamięci"

Pomnik Armii Krajowej będzie miał kształt wstęgi, która wyłania się spod ziemi i narasta do wysokości 4,2 m. Rzeźba będzie zbudowana z dwóch stalowych warstw: zewnętrznej w kolorze rdzy i wewnętrznej w kolorze błyszczącej stali.

Forma wstęgi odzwierciedla granice Rzeczypospolitej Polskiej w momencie wybuchu II wojny światowej. Monument wyznaczy granice niewielkiego placu - miejsca zebrań, manifestacji i składania hołdu podczas uroczystości patriotycznych.

Wstępnie planowano, że pomnik zostanie odsłonięty w 2013 roku w obchodzonym 27 września Dniu Podziemnego Państwa Polskiego. Zdecydowano jednak, że w tym czasie będzie wmurowany kamień węgielny pod budowę rzeźby.

Pomnik powstanie w planowanym Ogrodzie Pamięci Narodowej, w południowej części Bulwaru Czerwieńskiego.

Decyzję w sprawie wzniesienia monumentu, a następnie jego lokalizacji, podjęła Rada Miasta Krakowa. Inicjatywę objął honorowym patronatem ówczesny prezydent Bronisław Komorowski.

PAP, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

75. rocznica pierwszego zrzutu Cichociemnych

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 10:55
Mija 75 lat (w nocy z 15 na 16 lutego) od pierwszego zrzutu do Polski Cichociemnych. Byli to polscy spadochroniarze szkoleni w Wielkiej Brytanii do zadań specjalnych i przerzucani drogą lotniczą do okupowanego kraju.
rozwiń zwiń