Funkcjonariusze CBŚP zatrzymani. Są zarzuty

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 17:32
Krakowska Prokuratura Okręgowa potwierdziła zatrzymanie pięciu osób, w tym dwóch funkcjonariuszy zarządu rzeszowskiego CBŚP.
Audio
  • Janusz Hnatko z krakowskiej Prokuratury Okręgowej o zarzutach dla zatrzymanych (IAR/Radio Rzeszów)

Jak wynika z podanych w komunikacie artykułów kodeksu karnego, postępowanie dotyczy korupcji i prostytucji. Do zatrzymań doszło 27 lutego. Naczelnikowi zarządu CBŚP w Rzeszowie K.B. przedstawiono zarzuty dotyczące przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, oraz przyjęcie takiej korzyści, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Z kolei naczelnikowi jednego z Wydziałów Zarządu CBŚP w Rzeszowie D.Ś. przedstawiono zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej lub osobistej w zamian za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa i pomocnictwo w czerpaniu korzyści z prostytucji i nakłanianiu lub ułatwianiu prostytucji, oraz żądanie takiej korzyści lub uzależnienie wykonania czynności służbowej od otrzymania takiej korzyści - za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kolejny podejrzany to osoba o inicjałach A.R. - o handel ludźmi i czerpanie korzyści z prostytucji oraz udzielenie korzyści majątkowej lub obietnicy takiej korzyści osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji.

O to ostatnie przestępstwo podejrzane są także dwie kolejne osoby o inicjałach J.R. i J.M. Grozi za nie kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura w komunikacie podaje jedynie inicjały podejrzanych i numery artykułów z kodeksu karnego.  Jak informuje, po zakończeniu czynności procesowych z podejrzanymi zostanie podjęta decyzja odnośnie stosowanych środków zapobiegawczych. 

PAP/IAR/Radio Rzeszów/aj

Zobacz więcej na temat: korupcja prokuratura
Komentarze1
aby dodać komentarz
x0045752016-02-29 17:58 Zgłoś
to nie była wcale korupcja tylko specjalne kombinacja operacyjna, mająca na celu wskazanie osób które są wyżej i biorą łapówki od przestępców... to jest działanie zmylające, mające na celu ustalić osoby wyżej.
Zobacz także