X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Weszło w życie porozumienie Unii Europejskiej z Turcją w sprawie migrantów

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 10:37
Od dziś wszyscy migranci, którzy przeprawią się z Turcji do Grecji zostaną szybko odesłani z powrotem.
Audio
  • Umowa UE z Turcją zaczyna obowiązywać. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Trwa napływ migrantów do Europy
Trwa napływ migrantów do Europy Foto: PAP/EPA/ORESTIS PANAGIOTOU

Ma to zniechęcić do nielegalnego przeprawiania się na Stary Kontynent. W zamian kraje członkowskie zgodziły się na przyjęcie Syryjczyków przebywających w tureckich obozach - ale nie więcej niż 72 tysiące.

Serwis specjalny
imigranci 1200.jpg
Imigranci w Europie

Unia Europejska ma nadzieję, że wraz z podpisaniem umowy z Ankarą zatrzymany zostanie napływ migrantów przez Morze Egejskie.

- To porozumienie jest szansą, a czy zostanie wypełnione, będzie zależało od tego, jak w praktyce będzie realizowane. Jest dobra wola, by problem rozwiązać - mówiła w piątek na zakończenie szczytu premier Beata Szydło.

Źródło: TVN24/x-news

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk, by rozwiać wątpliwości organizacji walczących o prawa człowieka, zapewniał, że realizacja porozumienia będzie odbywać się zgodnie z unijnym i międzynarodowym prawem.

- Przypadek każdej osoby będzie rozpatrywany indywidualnie. Wyklucza to jakiekolwiek masowe deportacje - powiedział Donald Tusk.

Źródło: EU EBS/x-news

A to oznacza, że każdy, kto przeprawi się nielegalnie z Turcji do Grecji, będzie mógł złożyć wniosek o azyl. Będzie też mógł się odwołać w przypadku odmowy.

Fizyczne powroty do Turcji rozpoczną się 28 marca, a unijne kraje mają rozpocząć przyjmowanie Syryjczyków 1 kwietnia.

W zamian za zgodę Turcji na współpracę, Unia Europejska zgodziła się na postulat Ankary i otwarcie jednego z rozdziałów negocjacyjnych.

Turcja domagała się wcześniej przyspieszenia rokowań i otwarcia pięciu rozdziałów, ale nie zgodził się na to Cypr.

Ponadto w dokumencie zapisano, że w ciągu tygodnia powstanie lista projektów, które będą sfinansowane z przyznanej wcześniej puli trzech miliardów euro. Zabiegała o to Turcja, która narzekała na biurokratyczne wymogi i zbyt długi proces oceny projektów.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kryzys migracyjny. Czy UE uległa szantażowi ze strony Turcji?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 11:19
Osiągnięte przez Unię Europejską i władze w Ankarze porozumienie ma pomóc w zahamowaniu kryzysu migracyjnego. Goście "Śniadania w Trójce" zastanawiali się, czy rzeczywiście przyniesie ono pożądane rezultaty.
rozwiń zwiń