Polska Straż Graniczna wzmacnia kontrole na lotniskach i apeluje o ostrożność

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 11:47
- Na polskich lotniskach wprowadzono dodatkowe patrole funkcjonariuszy Straży Granicznej z psami oraz funkcjonariuszy nieumundurowanych - poinformowała rzeczniczka komendanta głównego Straży Granicznej Agnieszka Golias.
Audio
  • Rzecznik prasowy komendanta głównego straży granicznej Agnieszka Golias zaapelowała do podróżnych o szczególną ostrożność (IAR)
Terminal pasażerski lotniska w Modlinie
Terminal pasażerski lotniska w ModlinieFoto: wikipedia cc/Hubert Śmietanka

Zamachy w Brukseli. Relacja na żywo>>>

- Patrolujemy na lotniskach zarówno strefy ogólnodostępne jak i zastrzeżone - powiedziała rzeczniczka.

Zaapelowała do podróżnych, aby zwracali szczególną uwagę na pozostawione bez opieki bagaże.

W porannych eksplozjach w Brukseli - jak podają belgijskie władze - zginęło co najmniej 13 osób. Media informują o co najmniej 23 ofiarach śmiertelnych. Belgijska prokuratura potwierdza wcześniejsze doniesienia mediów, że był to zamach terrorystyczny.

Do dwóch wybuchów doszło na międzynarodowym lotnisku w Brukseli, jedna eksplozja wstrząsnęła stacją metra w dzielnicy europejskiej. Do kolejnej, choć jeszcze niepotwierdzonej eksplozji, miało dojść w metrze w pobliżu unijnych instytucji. Władze Belgii podniosły alert antyterrorystyczny w całym kraju do czwartego, najwyższego poziomu.

STORYFUL/x-news

Zamknięte są: lotnisko, stacje metra, a także największe dworce kolejowe w Brukseli. Nie kursują również autobusy i tramwaje. Władze Brukseli zaleciły także mieszkańcom, by jeśli mogą, pozostali w domach, a ci którzy są w budynkach w pracy czy w szkołach - by nie wychodzili na zewnątrz.

Wszystkie unijne instytucje w Brukseli odwołały swoje spotkania. Wzmocniona została ich ochrona, dziennikarze nie mają już do nich wstępu. Są problemy z telefonami komórkowymi. Centrum kryzysowe apeluje, by nie korzystać z połączeń telefonicznych, a z wiadomości tekstowych bądź komunikować się przez media społecznościowe.

IAR,PAP,kh
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybuchy na lotnisku w Brukseli. Polskie Linie Lotnicze LOT zmieniły rozkład rejsów

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 11:07
Samolot, który rano wyleciał z Warszawy do Brukseli, został przekierowany do Düsseldorfu. Przed godziną 10 na warszawskim lotnisku wylądował jeden samolot z Brukseli. Rejs samolotu, który miał wylądować w Warszawie po godzinie 12, został odwołany.
rozwiń zwiń