Massive Attack i Sia gwiazdami Kraków Live Festival 2016

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 21:20
Legenda trip-hopu Massive Attack oraz australijska wokalistka Sia to gwiazdy tegorocznej edycji Kraków Live Festival 2016, który odbędzie się 19 i 20 sierpnia na terenie dawnego lotniska w Krakowie-Czyżynach.
Sia
SiaFoto: Kris Krug/Wikimedia Commons/CC

Organizator festiwalu, agencja AlterArt podkreśliła, że impreza jest najważniejszym krakowskim wydarzeniem prezentującym muzykę aktualną i popularną, a koncerty co roku przyciągają dziesiątki tysięcy fanów.

W tym roku wystąpi kilkunastu wykonawców, wśród nich Massive Attack, Sia, Damian "Jr. Gong" Marley, Cage The Elephant oraz The Neighbourhood.

Zespół Massive Attack wystąpi w Polsce przy okazji premiery nowego materiału. Zaprezentuje multimedialne show. W tym samym dniu obok legendy trip-hopu na scenie pojawi się grupa Young Fathers, nagradzana i ceniona hip-hopowa formacja ze Szkocji.

W Krakowie swój pierwszy polski koncert zagra australijska wokalistka Sia, znana z wielkiego przeboju "Chandelier". Ostatnia trasa koncertowa tej artystki odbyła się ponad pięć lat temu. Od tego czasu Sia wydała dwa albumy, które na całym świecie sprzedały się w milionach egzemplarzy.Na Kraków Live Festival zagra także Damian "Jr. Gong" Marley, syn legendy reggae oraz dwie amerykańskie formacje rockowe: Cage The Elephant i The Neighbourhood.

PAP, kk

Zobacz więcej na temat: Kraków małopolskie MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak