Terrorysta z Brukseli pracował na terenie Parlamentu Europejskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 20:00
Jeden ze sprawców marcowych zamachów w Brukseli pracował kilka lat temu dla firmy sprzątającej, świadczącej wówczas usługi dla Parlamentu Europejskiego - potwierdził rzecznik PE Jaume Duch.
Siedziba Parlamentu Europejskiego w Strasburgu
Siedziba Parlamentu Europejskiego w StrasburguFoto: Rama/Wikimedia Commons

"Parlament Europejski potwierdza, że siedem i sześć lat temu jeden ze sprawców ataków terrorystycznych w Brukseli pracował każdorazowo przez miesiąc dla firmy sprzątającej, zakontraktowanej wówczas przez Parlament Europejski. Jako student wykonywał pracę w wakacje przez jeden miesiąc w 2009 roku i również przez miesiąc w 2010 roku" - poinformował rzecznik, reagując na informacje mediów na ten temat.

Czytaj więcej
ostrz.jpg
Premier Belgii ostrzega, że w Europie dojdzie do nowych zamachów

Rzecznik nie sprecyzował, o którego z zamachowców chodzi. Podkreślił, że zgodnie z kontraktem firma sprzątająca dostarczyła PE zaświadczenie o niekaralności swojego pracownika. Żródła unijne wskazują, że mężczyzną tym był Najim Laachraoui, który wysadził się na lotnisku Zaventem i prawdopodobnie pomagał zamachowcom z Paryża. 

W dwóch atakach terrorystycznych, do których doszło 22 marca na lotnisku i w metrze w Brukseli, zginęły 32 osoby. 

PAP/fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Lotnisko w Brukseli: wystartowały pierwsze samoloty od czasu zamachów

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 20:50
Międzynarodowe lotnisko w Zaventem, zamknięte po zamachach terrorystycznych z 22 marca, zostało częściowo otwarte dla lotów pasażerskich.
rozwiń zwiń