X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie żyje aktor teatralny i filmowy Tadeusz Madeja

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 13:16
Występował w Teatrze Telewizji oraz grał w filmach m.in. "Sól ziemi czarnej", "Perła w koronie", "Ptaki ptakom" czy "Drzazgi", a także w serialach: "Daleko od szosy", "Blisko coraz bliżej", "Dom" czy "Kameleon".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: m_a_essam/freeimages.com/cc

Tadeusz Madeja urodził się 17 lutego 1936 roku w Lublińcu. Debiutował w wieku 21 lat, w 1957 roku, na scenie Teatru Dolnośląskiego w Jeleniej Górze.

Cztery lata później ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. W kolejnych latach występował Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, Śląskim w Katowicach, Zagłębia w Sosnowcu, a od 1985 do 2000 roku w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Nagrał wiele słuchowisk radiowych w Teatrze Polskiego Radia. W Radiu Olsztyn zarejestrował m.in. powieści "Szary Wilk", "Kariera Nikodema Dyzmy", "Zły" i "Starosta Zygwulski".

Miał 80 lat.

IAR,kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmarł Marian Kociniak, wybitny aktor teatralny i filmowy. "Mistrz, od którego uczyły się pokolenia"

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2016 13:56
W dorobku artystycznym miał ponad 150 ról teatralnych, 80 w Teatrze Telewizji i blisko 50 w filmach. Niezapomniany Franek Dolas z komedii "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" i pechowy Murgrabia z serialu "Janosik". Był gwiazdą Kabaretu Starszych Panów i radiowego magazynu "60 minut na godzinę". Miał 80 lat.
rozwiń zwiń