X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojska specjalne Polski i Gruzji zacieśniają współpracę

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 21:43
W imieniu szefów resortów obrony obu państw umowę podpisali w Krakowie przebywający z wizytą w Polsce szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Gruzji gen. dyw. Wachtang Kapanadze i dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych gen. bryg. Jerzy Gut.
Jednostka GROM
Jednostka GROMFoto: PAP/Tomasz Gzell

Umowa zakłada zacieśnienie współpracy wojsk specjalnych Polski i Gruzji m.in. w obszarze logistyki, doradztwa, wymiany informacji i doświadczeń.

Dwustronna współpraca ma obejmować wspólne ćwiczenia, kursy, konferencje, seminaria i warsztaty. Strona polska – poinformowało DKWS - będzie odgrywała rolę mentora wojsk specjalnych Gruzji w kwestiach interoperacyjności i zbliżenia ich pod względem poziomu wyszkolenia i procedur do standardów NATO.

Gruzja to kolejne państwo, które wyraziło zainteresowanie rozwojem bilateralnej współpracy z polskimi wojskami specjalnymi. Wcześniej podobne umowy zostały zawarte z USA, Francją, Chorwacją, państwami Grupy Wyszehradzkiej, Litwą, Estonią i Brazylią.

Współpracę polskich i gruzińskich "specjalsów" zainicjowała w grudniu 2013 r. wizyta obecnego gen. Guta w dowództwie brygady sił specjalnych Gruzji. W trakcie wizyt i przedsięwzięć szkoleniowych dla żołnierzy gruzińskich sił specjalnych wypracowano ostateczny kształt umowy, która została podpisana w piątek.

W programie przebywającego w Polsce od środy Kapanadzego znalazły się: spotkania z szefem SGWP, Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, wizyty w jednostce wojskowej GROM i Oddziale Specjalnym Żandarmerii Wojskowej w Warszawie i jednostce NIL w Krakowie.

PAP, to

Komentarze1
aby dodać komentarz
sta-n2016-04-09 07:15 Zgłoś
Ten "sojusz", to pewnie dalszy ciąg budowania "wielkości" Lecha Kaczyńskiego przez Jarosława. Współpraca z Szewardnadze, to było jedyne osiągnięcie zagraniczne Lecha, która oprócz problemów, niczego konkretnego Polsce nie przyniosła. Kaczyński ma jednak swoją wizję historycznych faktów i konsekwentnie ją realizuje.

Czytaj także

Będzie mocne wsparcie USA dla armii gruzińskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2014 18:03
- Działania Rosji tu w Gruzji i na Ukrainie stanowią długoterminowe zagrożenie, które USA traktują bardzo poważnie - oznajmił w Tbilisi amerykański sekretarz obrony. Chuck Hagel. Zapowiedział, że Waszyngton pomoże wzmocnić siły zbrojne Gruzji.
rozwiń zwiń