Papież przypomniał o rocznicy chrztu Polski. "Dziękuję Bogu za ten historyczny akt"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 16:20
Podczas audiencji generalnej papież Franciszek modlił się o to, aby obecne i przyszłe pokolenia Polaków pozostawały wierne łasce chrztu, przyjętego 1050 lat termu.
Audio
  • Papież Franciszek o rocznicy chrztu Polski. Korespondencja Marka Lehnerta (IAR)
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: EPA/ANGELO CARCONI

Zwracając się do pielgrzymów z Polski papież przypomniał, że polski Kościół obchodzi 1050. rocznicę chrztu. Powiedział, że razem z pasterzami i wiernymi dziękuje Bogu za ten historyczny akt, który przez wieki kształtował wiarę, duchowość i kulturę narodu, we wspólnocie ludów, które Chrystus zaprosił do udziału w tajemnicy Jego śmierci i zmartwychwstania.

Czytaj więcej
wyrywa.jpg
Papież Franciszek: Bóg wyrywa nasz grzech z korzeniem

Dziękujecie Bogu - mówił Franciszek, cytując słowa św. Jana Pawła II - za to, że "zostaliście zanurzeni w wodzie, która odbija w sobie obraz Boga żywego". Franciszek powiedział, że prosi Boga, aby obecne i przyszłe pokolenia Polaków pozostawały wierne łasce chrztu, po czym udzielił błogosławieństwa wszystkim Polakom.

Prosił też wiernych o modlitwy w intencji jego sobotniej podróży na grecką wyspę Lesbos, gdzie odwiedzi znajdujących się tam uchodźców.

IAR/fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

List papieża Franciszka w związku z obchodami rocznicy Chrztu Polski

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2016 20:55
Papież Franciszek napisał w specjalnym liście, że w szczególny sposób towarzyszy modlitwą "Polsce zawsze wiernej w tym czasie paschalnym, gdy umiłowani synowie i córki tego szlachetnego narodu uroczyście obchodzą piękną 1050. rocznicę chrztu".
rozwiń zwiń