X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Międzynarodowa kancelaria pomoże w walce z używaniem określenia "polskie obozy"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 17:30
List intencyjny o współpracy na rzecz przeciwdziałania używaniu określenia "polskie obozy koncentracyjne" podpisali w poniedziałek w Warszawie wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński i szef międzynarodowej kancelarii prawnej Dentos Elliott Portnoy.
Wicepremier Piotr Gliński oraz szef kancelarii prawnej Dentos Elliott Portnoy
Wicepremier Piotr Gliński oraz szef kancelarii prawnej Dentos Elliott PortnoyFoto: PAP/Jakub Kamiński

- Nie pozwolimy na to, żeby dobre imię Polski było poniżane i żeby przypisywać nam jakieś sprawstwo czy współsprawstwo odnośnie ludobójstwa, które było spowodowane działaniami państwa niemieckiego - to były niemieckie nazistowskie obozy śmierci - powiedział Piotr Gliński.

Jak podkreślił, list intencyjny o współpracy podpisany został "z kancelarią Dentons, która wystąpiła z inicjatywą objęcia swoimi działaniami, na zasadzie pro bono, obrony polskiego imienia". - Chodzi o przeciwdziałanie używaniu przede wszystkim określeń "polskie obozy koncentracyjne", "polskie obozy śmierci" - doprecyzował.

- Staramy się różnymi sposobami walczyć z tym kłamstwem - powiedział minister. Czynią to zarówno instytucje państwowe, jak i m.in. Fundacja Reduta Dobrego Imienia - wskazał. - Ale jest oczywiste, że fachowa pomoc prawna kancelarii, która ma ponad sto oddziałów na świecie, a od 25 lat jest czynna w Polsce, będzie bardzo przydatna w zwalczaniu tej haniebnej praktyki - zauważył.

Dodał, że kancelaria Dentons "krótko mówiąc, będzie razem z nami starała się chronić dobre imię Polski".

Wytłumaczył, że list intencyjny jest to "zobowiązanie do współpracy w ściganiu, czy w występowaniu w sprawach, kiedy używane są terminy, które uwłaczają dobremu imieniu Polski". - Ta współpraca zwiększy efektywność walki z tym problemem - podkreślił szef resortu kultury.

Oświadczył, że "coraz więcej, niestety, takich przypadków mamy, kiedy są te terminy używane". Gliński ocenił, że zaangażowanie międzynarodowej kancelarii "uwrażliwi redakcje prasowe na to, że może jednak trzeba się zastanowić, że ten język powinien być bardziej precyzyjny".

"Co drugi dzień ktoś używa tego sformułowania"

W spotkaniu wzięli udział także m.in.: sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Jan Dziedziczak, partner zarządzający w polskim biurze Dentons Arkadiusz Krasnodębski oraz założyciel i prezes Fundacji Reduta Dobrego Imienia - Polska Liga Przeciw Zniesławieniom Maciej Świrski.

Jarosław Sellin przypomniał, że informację, ile sformułowań typu "polskie obozy zagłady" polskie placówki dyplomatyczne wychwyciły w świecie, przedstawia co roku minister spraw zagranicznych. - I to jest rząd wielkości - wychwyconych tylko sformułowań - ponad 150 rocznie. A pewnie nie wszystkie są wychwycone przez polskie placówki dyplomatyczne - wskazał.

- Więc to oznacza, że mniej więcej co drugi dzień gdzieś na świecie ktoś używa tego haniebnego sformułowania - oznajmił Sellin. Jak powiedział, "skala zjawiska jest duża" i "wymaga podjęcia systemowej walki".

PAP, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bene Merito dla b. więźnia Auschwitz za walkę z "polskimi obozami zagłady"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 16:50
Najwyższe odznaczenie przyznawane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych otrzymał Karol Tendera.
rozwiń zwiń