X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Premier: chcemy odbudować żeglugę, polskie stocznie mogą być liderami

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 12:17
Rząd będzie przygotowywał kolejne projekty wspierające polski przemysł stoczniowy - podkreśliła premier Beata Szydło. Mówiła też m.in., że są prowadzone zaawansowane prace nad strategią rozwoju żeglugi rzecznej.
Audio
  • Premier Beata Szydło o planach odbudowy przemysłu stoczniowego (IAR)
Premier Beata Szydło uczestniczyła w 4. Międzynarodowym Kongresie Morskim w Szczecinie
Premier Beata Szydło uczestniczyła w 4. Międzynarodowym Kongresie Morskim w SzczecinieFoto: PAP/Marcin Bielecki

Ministerstwo gospodarki morskiej przygotowało program odbudowy polskiej żeglugi i przemysłu stoczniowego - mówi premier Beata Szydło. Podczas Kongresu Morskiego w Szczecinie szefowa rządu weżmie udział w uroczystości podpisania listu intencyjnego na budowę polskiego promu.

Beata Szydło mówiła, że celem programu, przygotowanego przez ministra Marka Gróbarczyka jest to, by polska gospodarka morska wróciła nad polskie wybrzeże i uruchomienie potencjału, tkwiącego w tej części kraju.

Premier Szydło przemawiała w czwartek na forum Międzynarodowego Kongresu Morskiego w Szczecinie.

Według premier potrzebna jest wola polityczna, stworzenie odpowiednich warunków oraz "danie możliwości tym, którzy chcą rozwijać polski przemysł i gospodarkę". - To jest największe wyzwanie, ale też obowiązek władzy - podkreśliła.

- Gospodarka morska, żegluga śródlądowa to działy gospodarki narodowej sukcesywnie zaniedbywane przez ostatnie lata rządów koalicji PO-PSL. Wymagają one konkretnych, skoordynowanych działań, które już się rozpoczęły - dodała.

Wczoraj w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie ustawy stoczniowej. Beata Szydło mówiła, że dzięki rozwojowi przemysłu stoczniowego powstanie tysiące nowych miejsc pracy.


Posłuchaj
00:20 Premier Beata Szydło: odbudowa przemysłu stoczniowego to też kwestia bezpieczeństwa Premier Beata Szydło: odbudowa gospodarki morskiej, przemysłu stoczniowego, żeglugi, to też kwestia bezpieczeństwa i suwerenności (IAR)

 

- Tutaj, na polskim wybrzeżu, drzemie ogromny potencjał, również produkcyjny. Polskie stocznie mogą być liderami produkcji statków. Nasze rozwiązania to jest kompleksowe wsparcie dla stoczni. To nie tylko ułatwienia podatkowe, kredyty technologiczne czy specjalne strefy ekonomiczne. Muszę zapewnić, że będziemy nadal pracowali, przygotowali kolejne projekty, które będą wspierały polski przemysł stoczniowy - powiedziała premier.

W ocenie Beaty Szydło, mówiąc o rozwoju przemysłu, nie można zamykać się w działaniach jednego resortu. - Te działania muszą angażować wszystkich, bo tylko wtedy będzie możliwy sukces. Dlatego część z tych działań będzie kierowana do lokalnych społeczności, do samorządu, będą przejmowały działania odpowiednie regiony - powiedziała.

O rzekach i Mierzei Wiślanej

Premier poinformowała, że Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej prowadzi zaawansowane prace nad strategią rozwoju żeglugi rzecznej w Polsce. - Musimy przywrócić sytuację, w której polskie rzeki będą dobrymi i tanimi szlakami transportowymi. To nie tylko ogromne ułatwienie dla przemysłu, to również lepszy i oszczędny transport. To rozwój nie tylko przemysłu na wybrzeżu, ale to jest szansa dla całego kraju - zaznaczyła.

Premier wspomniała o rozpoczętych pracach dotyczących przekopu Mierzei Wiślanej. - To jest ogromnie istotna inwestycja, nie tylko ze względu na to, że powstanie kolejny ważny polski port morski w Elblągu, ale jest to inwestycja o wymiarze strategicznym - podkreśliła.

Według nieoficjalnych informacji, porozumienie w sprawie budowy promów mają podpisać między innymi stocznie z Trójmiasta, ze Szczecina, a także bank PKO BP. Porozumienie ma być krokiem w kierunku odbudowy tej gałęzi gospodarki. .
Uczestnicy Kongresu Morskiego w Szczecinie będą rozmawiać między innymi o rybołówstwie bałtyckim, ekologii, portach, bezpieczeństwie i ochronie żeglugi.

PAP/IAR/agkm

Zobacz więcej na temat: Beata Szydło Morze Bałtyckie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent Łotwy: musimy być gotowi na każdy scenariusz

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2016 16:15
- Największym wyzwaniem, tak dla Łotwy, jak i całej Europy, jest niestabilność na obszarze wschodniego i południowego sąsiedztwa wywołana sprawami bezpieczeństwa i migracjami – mówi w specjalnym wywiadzie dla Polskiego Radia prezydent Łotwy Raimonds Vējonis.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kanał przez Mierzeję Wiślaną: jest uchwała rządu o budowie do 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 17:33
Połączenie Zalewu Wiślanego z Zatoką Gdańską - taki ma być efekt realizacji, w latach 2016-2022, programu "Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkie manewry NATO na Bałtyku. Rusza Baltops 2016

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2016 14:56
Polskie wojsko weźmie udział w tegorocznym sojuszniczym ćwiczeniu Baltops, które rozpoczęło się w Tallinie - poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.
rozwiń zwiń