Marsz dla Życia w Poznaniu. "Z rodziną najlepiej nie tylko na zdjęciach"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2016 08:57
Zwrócenie uwagi na wartość ciepła rodzinnego - taki jest cel Marszu dla Życia, który w niedzielę przejdzie ulicami Poznania.
Audio
  • Ksiądz Tomasz Brussy o Marszu dla Życia w Poznaniu (IAR)
Każdego roku marsz w Poznaniu gromadzi 4-5 tys. osób
Każdego roku marsz w Poznaniu gromadzi 4-5 tys. osóbFoto: pixabay/AdinaVoicu

Koordynatorem wydarzenia, podobnie jak w poprzednich latach, jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

- Chcemy pokazać, że wbrew znanemu powiedzeniu z rodziną najlepiej wychodzi się nie tylko na zdjęciach - powiedział rzecznik prasowy archidiecezjalnego KSM Tomasz Kasprzak.

- Rodzina wspiera, pociesza, to w niej powstają pierwsze wspomnienia, rodzą się wzniosłe marzenia i w niej dorastają wielcy ludzie. Chcemy zwrócić uwagę na wartość rodzinnego ciepła, na które zasługuje każdy człowiek i którym każdy powinien być otoczony - dodał.

Marsz poprzedzi festyn rodzinny na pl. Wolności z atrakcjami dla dzieci i koncertem zespołu Risen. Odczytane zostanie pozdrowienie papieża Franciszka. Po wspólnej zabawie, pochód wyruszy w stronę katedry, gdzie odprawiona zostanie msza.

Kasprzak poinformował, że w niedzielę swój finał będzie miała 4. edycja akcji Pieluszka dla maluszka, polegająca na zbiórce pieluch i pieluchomajtek dla potrzebujących. W tym roku w akcji wzięło udział kilkadziesiąt parafii, szkół i organizacji z całej diecezji.

Jak podał rzecznik, w minionych trzech edycjach zebrano łącznie ponad 88 tys. pieluch. W tym roku przekroczona została liczba 100 tys.

Patronem wydarzenia są metropolita poznański abp Stanisław Gądecki oraz wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

IAR, PAP, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

4 czerwca odbędzie się 20. Spotkanie Młodych Lednica 2000

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 11:54
Spotkanie przebiegnie pod hasłem "Amen", będzie nawiązywać do 1050-lecia chrztu Polski i 800-lecia dominikanów. Jego uczestnicy dostaną Pismo Święte z dedykacją papieża Franciszka i drewniany krzyż, zaś kapłani - hostie i wino mszalne.
rozwiń zwiń