X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gwardia Narodowa we Francji. Rezerwiści jesienią na ulicach

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 15:05
Prezydent Francji Francois Hollande zapowiedział powołanie Gwardii Narodowej, formacji złożonej z ochotników, która ma pomóc w pracy służbom odpowiedzialnym za porządek i bezpieczeństwo w kraju po serii zamachów terrorystycznych.
Audio
  • Prezydent Francois Hollande powołuje Gwardię Narodową. Relacja Marka Brzezińskiego z Paryża (IAR)
Sposób użycia nowych oddziałów będzie zależał od sztabu armii
Sposób użycia nowych oddziałów będzie zależał od sztabu armiiFoto: PAP/EPA/archiwum/IAN LANGSDON / POOL

Z komunikatu Pałacu Elizejskiego wynika, że Gwardia Narodowa będzie zbudowana na podstawie istniejących już korpusów rezerwy różnych formacji: policji, żandarmerii, sił lądowych, sił powietrznych i marynarki wojennej.

- Celem jest jak najszybsze ustanowienie operacyjności tych sił w służbie ochrony Francuzów - głosi komunikat. Według AFP, ma to nastąpić wczesną jesienią.

Mobilizacja rezerwistów

Dotąd Hollande mówił kilkakrotnie o rozwoju obecnych korpusów rezerwy różnych formacji, które miałyby pomóc zwiększonym siłom policji, żandarmerii i wojska zmobilizowanym od półtora roku do ochrony porządku i bezpieczeństwa na całym terytorium kraju. Pierwszy raz o Gwardii Narodowej prezydent wspomniał w przemówieniu do połączonych izb parlamentu po zamachach z 13 listopada 2015 roku, w których zginęło 130 osób.

W ramach już ogłoszonych planów, do końca lipca ma być gotowych do służby 15 tys. rezerwistów policji i żandarmerii; obecnie w obu korpusach jest 12 tysięcy. Jeszcze w te wakacje wyjdą oni na ulice.

Czytaj więcej
nicea1200.jpg
"Francja musi spodziewać się kolejnych ataków"

Z kolei ministerstwo obrony zapowiedziało mobilizację w najbliższych tygodniach wszystkich 28 tys. rezerwistów różnych rodzajów sił zbrojnych. Ich ogólna liczba ma wzrosnąć w 2019 roku do 40 tys. osób. Dodatkowo Hollande zapowiedział ponowne zaangażowanie 10 tys. żandarmów, którzy w ostatnich dwóch latach przeszli na emeryturę.

Obecnie w odpowiedzi na zagrożenie terrorystyczne ulic francuskich miast pilnuje 53 tys. policjantów, 36 tys. żandarmów i 10 tys. żołnierzy.

W ubiegłym tygodniu francuski prezydent skierował apel do obywateli, by ochotniczo wstępowali do różnych korpusów rezerwy. Zasadniczo są one otwarte dla wszystkich zdrowych kobiet i mężczyzn posiadających francuskie obywatelstwo.

Źródło: RUPTYLY/x-news

Gwardia Narodowa, oddzielna od wojska formacja zbrojna, istniała we Francji od 1789 do 1872 roku i zasłużyła się m.in. udziałem w różnych rewolucjach, jakie przetoczyły się przez kraj.

PAP/IAR, to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Francja wysyła ciężki sprzęt do walki z Państwem Islamskim

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2016 17:00
Francja zwiększy wojskową pomoc dla Iraku i wyśle broń ciężką do walki z dżihadystyczną organizacją Państwo Islamskie (IS) - poinformował w piątek prezydent Francji Francois Hollande. Artyleria ma dotrzeć na miejsce w przyszłym miesiącu. Decyzja została podjęta na czwartym od zamachu w Nicei z 14 lipca posiedzeniu francuskiej rady obrony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Francji nie chce zaostrzenia prawa antyterrorystycznego

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 07:55
Francois Hollande odrzucił apele prawicowej opozycji o zaostrzenie prawa antyterrorystycznego we Francji, jakie pojawiły się ponownie po ataku dżihadystów na kościół w Normandii, gdzie zabili oni 86-letniego księdza odprawiającego mszę.
rozwiń zwiń