Lubuscy celnicy udaremnili próbę przemytu do Polski 15 kg narkotyków o wartości blisko 3,5 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2016 11:40
Narkotyki przewoził 41-letni mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego wracający do kraju rejsowym autobusem z Belgii – poinformował w poniedziałek Marek Czerkies z Izby Celnej w Rzepinie.
Czarnorynkową wartość przewożonych w walizce narkotyków celnicy oszacowali na prawie 3,5 mln zł
Czarnorynkową wartość przewożonych w walizce narkotyków celnicy oszacowali na prawie 3,5 mln złFoto: PAP/Izba Celna w Rzepinie

Narkotyki znaleziono w walizce mężczyzny podczas kontroli autobusu przeprowadzonej kilka dni temu na dawnym przejściu granicznym w Świecku (Lubuskie). Autobusem podróżowało 40 osób.

Funkcjonariuszom sprawdzającym bagaż podróżnych asystował pies, specjalizujący się w wykrywaniu środków odurzających.

W jednej z walizek w luku bagażowym było 15 zafoliowanych pakunków, a w nich ponad 10 kg kokainy i prawie 5 kg heroiny. Czarnorynkową wartość narkotyków celnicy oszacowali na prawie 3,5 mln zł.

- Zatrzymany nie potrafił racjonalnie wyjaśnić, w jaki sposób w jego walizce znalazła się tak duża ilość substancji zakazanych i odmówił składania dalszych wyjaśnień. Za przemyt grozi mu do pięciu lat więzienia. Sprawa została przekazana CBŚP - powiedział Czerkies.

Dodał, że to jeden z największych przemytów twardych narkotyków, jaki lubuscy celnicy udaremnili w tym roku.

IAR,PAP,khTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

CBŚP rozbiło międzynarodowy gang handlarzy narkotyków

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 07:50
23 osoby, w tym 12 obywateli polskich - członków międzynarodowego gangu specjalizującego się w przemycie i handlu narkotykami zatrzymano przy współpracy polskiego CBŚP i hiszpańskiej policji.
rozwiń zwiń