X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ruszyła zbiórka podpisów za legalizacją medycznej marihuany

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2016 19:50
Projekt ustawy w tej sprawie przygotował Obywatelski Komitet Medycznej Marihuany. Ma to być projekt pilotażowy - jego skutki zostałyby ocenione po 2 latach obowiązywania.
Audio
  • Jędrzej Sadowski, zastępca pełnomocnika Obywatelskiego Komitetu Medycznej Marihuany, o projekcie ustawy/IAR
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Jak poinformował Jędrzej Sadowski, zastępca pełnomocnika Komitetu, "zasadniczo" jest to ten sam projekt, który w lutym tego roku złożył do laski marszałkowskiej klub Kukiz 15. - Różnica polega na modyfikacji tylko jednego przepisu, który mógłby być tym obszarem spornym w zakresie notyfikacji - wyjaśnił.

Projekt klubu Kukiz15, złożony w Sejmie 1 lutego, przewiduje możliwość hodowli marihuany na użytek własny chorego, po uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia.


Czytaj więcej
marihuana 1200 F.jpg
Kto się boi medycznej marihuany?

Dokumentowi nie nadano jeszcze numeru druku. W komunikacie, który ukazał się na stronach internetowych Sejmu można przeczytać, że "zainicjowanie procedury notyfikacyjnej jest obowiązkiem projektodawców", a ponieważ projekt nie spełnia wymogów formalnych nie można nadać mu numeru druku.

"W konsekwencji projekt pozostaje na etapie procedury wstępnej z przyczyn nie leżących po stronie Marszałka Sejmu ani Kancelarii Sejmu" - napisano w komunikacie.

Obecna na konferencji prasowej w Sejmie profesor Monika Płatek wyraziła opinię, że do uchwalenia nowej ustawy potrzebna jest wyłącznie wola polityczna ustawodawcy. - Prawda jest taka - jeżeli jest wola polityczna, to ten Sejm pokazał jak się robi ustawy, często z łamaniem również innych przepisów i również przepisów unijnych. W związku z tym, to czego brak - to woli politycznej - powiedziała pani profesor.

Obywatelski Komitet Medycznej Marihuany został zarejestrowany w Sejmie 16 sierpnia. Komitet ma teraz trzy miesiące na przeprowadzenie kampanii promocyjnej oraz na zbieranie podpisów.

IAR/iz

Komentarze1
aby dodać komentarz
casial2016-08-25 08:41 Zgłoś
Według sondażu PBS, 68 proc. Polaków uważa, że leczenie marihuaną powinno być dozwolone, (cytat). Komentarz: Tak więc, według tego sondażu 68 % (statystycznej) populacji uważa, że uzycie przedmiotowego specyfiku jest użyciem środka leczącego, m.in. z powodu tego że niweluje objawy bedące skutkami bardzo sciśle określonych procesów fizjologicznych. Pytania: 1/ Czy wobec tego nie byłoby rozumniej rozpoznać "do końca" te procesy fizjologiczne, (dla prostego powodu) aby móc je zmienić w sposób zaplanowany i skuteczny ?, 2/ Czy warto upierać się w propagowaniu sądu "vox populi vox Dei". Z tego nie wyniknie nic dobrego. N.B.: Ten komentarz nie musi być publikowany, z przyczyn społecznych (niektórzy twierdzą, że człowiek zdrowy nie jjest w stanie zrozumieć człowieka dotkniętego chorobą, co jest kompletną bzdurą).

Czytaj także

Zbigniew Ziobro nie odrzuca pomysłu legalizacji medycznej marihuany

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2016 15:16
Marihuana być może podobnie jak morfina ma jakieś możliwości lecznicze. Jeżeli tak, to na zasadach reglamentacji można rozważyć jej stosowanie, ale tylko w udokumentowanych medycznie wypadkach - powiedział minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Petycja SLD ws. leczniczej marihuany złożona już w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2016 20:30
Politycy Sojuszu apelują do posłów o szybką zmianę przepisów, by umożliwić leczenie medyczną marihuaną oraz substancjami zawierającymi olej konopny. Do petycji dołączono, dopuszczający takie leczenie, projekt tzw. "ustawy Kality".
rozwiń zwiń