X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ostatnie chwile "Costy Concordii". Trwa demontaż wraku wycieczkowca

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016 14:48
W porcie w Genui we Włoszech w końcową fazę wszedł demontaż wraku statku "Costa Concordia", który w styczniu 2012 roku zatonął w pobliżu wyspy Giglio w Toskanii na Morzu Tyrreńskim. W wyniku katastrofy życie straciły 32 osoby, a główny odpowiedzialny za nią kapitan jednostki Francesco Schettino skazany został już w drugiej instancji na szesnaście lat pozbawienia wolności.
Audio
  • Z Rzymu o szczegółach operacji - Marek Lehnert (IAR)
Wrak Costy Concordii
Wrak Costy ConcordiiFoto: PAP/EPA/LUCA ZENNARO

W jednym z doków stoczni remontowej w Genui przestanie istnieć to, co pozostało w tej chwili z "Concordii". Od chwili przybycia wraku do włoskiego portu w lipcu dwa lata temu usunięto z niego blisko sześć tysięcy ton rozmaitych materiałów, od metalu po plastik i drewno. W sumie, po zakończeniu ostatnich robót, do recyklingu trafi ponad osiemdziesiąt procent jednostki, która była prawdziwym gigantem morskim.

Miała 114 tysięcy ton wyporności i prawie 300 metrów długości. Demontaż statku - przysłowiowe pocięcie go na żyletki - kosztować będzie siedemset milionów euro. Nowa Costa Concordia, wodowana dziesięć lat temu, warta była 450 milionów.

IAR/dad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak