X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmarła Phyllis Schlafly - "matka-założycielka" współczesnego konserwatyzmu amerykańskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 07:28
Magazyn dla kobiet "Ladies' Home Journal" uznał Phyllis Schlafly za jedną ze 100 najważniejszych kobiet XX wieku.
Audio
  • Zmarła Phyllis Schlafly. Relacja Jana Pachlowskiego (IAR)
Phyllis Schlafly (zdjęcie z 2011 roku)
Phyllis Schlafly (zdjęcie z 2011 roku)Foto: Gage Skidmore/Wikimedia Commons/CC

Phillis Schlafly zyskała ogólnokrajowy rozgłos w roku 1964 po opublikowaniu książki "A Choice Not an Echo", która stała się swego rodzaju manifestem skrajnej prawicy. Sprzedano jej 3 mln egzemplarzy.

Za swój największy sukces uważała stworzenie w 1972 roku ogólnokrajowej konserwatywnej organizacji Eagle Forum. Obecnie organizacja ta ma filie w kilkunastu stanach i zrzesza - według własnych danych - 80 tys. członków.

Jej program zakłada uznanie angielskiego jako jedynego języka w szkole, sprzeciwia się przyznawaniu wiz na legalną pracę w USA, zakłada wprowadzenie niskich podatków oraz rozbudowę sił zbrojnych.

Energicznie zwalczała ruch feministyczny nazywając jego działaczki "bandą rozgoryczonych kobiet usiłujących przy pomocy konstytucji znaleźć rozwiązanie ich osobistych problemów". Stale podkreślała, że "kobiety znajdują najpełniejsze spełnienie w domu i rodzinie".

W latach 70. ubiegłego wieku Schlafly zwalczała Poprawkę o Równych Prawach (ERA) do Konstytucji USA i sprzeciwiała się inicjatywom zakazu dyskryminacji ze względu na płeć.

Była również przeciwna zrównaniu płac kobiet i mężczyzn argumentując, że różnica ta "nie jest zła, jeśli przyczynia się do trwałości małżeństwa".

W trwającej kampanii wyborczej na wiecu w swoim rodzinnym mieście Saint Louis poparła kandydata Republikanów na prezydenta Donalda Trumpa i jego program w sprawie imigracji.

- Uważam, że w partii republikańskiej obecnie mamy najlepszą w historii konserwatywną platformę. Donald Trump ją nie tylko wspiera, ale również stoi na jej czele. Proszę o poparcie dla niego w najbliższych wyborach - powiedziała.

Zmarła zajmowała się również pisaniem książek oraz artykułów do prasy.

Schafly zmarła na chorobę nowotworową. Miała 92 lata.

IAR, PAP, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmarł amerykański aktor komediowy Gene Wilder, znany z roli Willy'ego Wonki

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 07:10
Aktor od dziesięcioleci rozśmieszał swoich widzów nie tylko w USA, ale na całym świecie. Zmarł w niedzielę wieczorem w Stamford w stanie Connecticut na skutek komplikacji wywołanych chorobą Alzheimera. Miał 83 lata.
rozwiń zwiń