Rosja ćwiczy na Krymie. 120 tysięcy osób wzięło udział w manewrach Kaukaz

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 21:34
Siły zbrojne Rosji uczestniczące w manewrach Kaukaz-2016 ćwiczyły w piątek na Krymie odparcie ataku umownego przeciwnika przy użyciu systemu rakietowego S-400 Triumf; z okrętu podwodnego "Noworosyjsk" u wybrzeży Krymu wystrzelony został pocisk manewrujący.
Moskwa, Kreml
Moskwa, KremlFoto: pixabay.com

Działania te przeprowadzono w piątek podczas kluczowej fazy manewrów Kaukaz-2016, trwających w Południowym Okręgu Wojskowym, obejmującym także anektowany Krym. Na półwysep przybył minister obrony Siergiej Szojgu.

Rzecznik ministerstwa generał Igor Konaszenkow powiedział, że na poligon Opuk przyjechało około 60 attache wojskowych z ponad 40 państw.

Według komentarza odnoszącego się do przebiegu ćwiczeń "w regionie stworzono samowystarczalną grupę wojsk, zdolną do odparcia prób przejęcia półwyspu".

Sztab Generalny rosyjskich sił zbrojnych podał w piątek, że łącznie w różnych etapach ćwiczeń Kaukaz-2016 wzięło udział ponad 120 tysięcy ludzi - żołnierzy, pracowników ministerstw, specjalistów banku centralnego. W samych manewrach w Południowym Okręgu Wojskowym uczestniczy 12,5 tys. wojskowych.

Wcześniej odbyły się różnego rodzaju ćwiczenia, określane jako przygotowania do manewrów, w tym sprawdziany gotowości bojowej, ćwiczenia z zakresu zabezpieczenia materialno-technicznego sił zbrojnych, sprawdziany gotowości do pracy terytorialnych oddziałów ministerstw i banku centralnego w warunkach wojny.

Południowy Okręg Wojskowy obejmuje południową Rosję, w tym regiony w pobliżu Ukrainy, anektowany Krym, jak również obszary Kaukazu Północnego, a także bazy rosyjskie poza granicami kraju: w Abchazji, Osetii Południowej i Armenii.

Sztab Generalny rosyjskich sił zbrojnych zapowiedział w piątek, że w najbliższych miesiącach prowadzone będą dalsze sprawdziany gotowości bojowej oddziałów i zgrupowań wojsk.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP) /agkm

Zobacz więcej na temat: Rosja wojsko
Czytaj także

Rosja szykuje się do wojny? Moskwa zarządza kolejne sprawdziany gotowości

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2016 14:20
W Federacji Rosyjskiej do trwającego w okręgach wojskowych sprawdzianu gotowości bojowej armii przyłączają się terytorialne organy władzy wykonawczej. Oddziały ministerstw i banku centralnego przejdą sprawdzian gotowości do pracy w warunkach wojny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rosja ćwiczy Flotę Bałtycką w obwodzie kaliningradzkim. W akcji tysiąc wojskowych

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 17:30
Na poligonie w obwodzie kaliningradzkim rozpoczęły się we wtorek ćwiczenia taktyczne grupy zmotoryzowanej wojsk nadbrzeżnych Floty Bałtyckiej - poinformowały służby prasowe floty. W manewrach bierze udział około 1000 żołnierzy. Będzie strzelanie bojowe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Białoruś: opozycjoniści zatrzymani za kopanie okopów. Ostrzegali przed rosyjską agresją na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 20:04
Młody Front chciał zwrócić uwagę na agresję Rosji na Ukrainę - według uczestników akcji Białorusini muszą być gotowi, by dać odpór rosyjskiej agresji. 76 km od miejsca, gdzie kopano okopy znajduje się rosyjskie miasteczko Klińce, tam od niedawna ściągane są rosyjskie wojska.
rozwiń zwiń