Warszawa: bieg Rotmistrza Pileckiego

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2016 08:32
600 osób weźmie udział w Dziewiątym Biegu Rotmistrza Pileckiego. Odbędzie się on dziś w parku Kępa Potocka na warszawskim Żoliborzu.
Audio
  • Jak mówi Urszula Markiewicz z urzędu dzielnicy Żoliborz, biegowi będzie towarzyszyć wiele atrakcji (IAR)
Rotmistrz Witold Pilecki z własnej woli dostał się do Auschwitz w celu przeprowadzenia rozpoznania i zdobycia informacji wywiadowczych
Rotmistrz Witold Pilecki z własnej woli dostał się do Auschwitz w celu przeprowadzenia rozpoznania i zdobycia informacji wywiadowczychFoto: Wikipedia/autor nieznany

Po raz pierwszy organizatorzy zdecydowali się na podział uczestników. Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń, osobno wystartują mężczyźni i osobno kobiety. Biegacze mają do pokonania dystans pięciu kilometrów.

Jak mówi Urszula Markiewicz z urzędu dzielnicy Żoliborz, biegowi będą towarzyszyć inne atrakcje. Zaplanowano wystawy, sektory zabaw interaktywnych, będzie można zobaczyć, jak posługiwać się bronią, kompasem, czy mapą terenową. Grupa o nazwie Polski System Walki Wręcz przygotowała swój pokaz. Będzie też możliwość zapoznania się z historią życia rotmistrza Pileckiego.

Zobacz serwis specjalny:

pilecki_663x364_1.jpg
ROTMISTRZ WITOLD PILECKI

Impreza rozpocznie się o godzinie 9.30, a zakończy się wczesnym popołudniem.

Rotmistrz Witold Pilecki to człowiek legenda, postać wielka i niepowtarzalna. Jego losy splotły się nierozerwalnie z losami ojczyzny. Bronił jej wolności w roku 1920 i we wrześniu 1939. Poznał piekło niemieckiego obozu koncentracyjnego, stworzył tam podziemny ruch oporu. Walczył w Powstaniu Warszawskim.

WIĘCEJ INFORMACJI

IAR, pp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Witold Pilecki oddał życie za obronę ducha narodu"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 11:00
- Doszłam do wniosku, że jeżeli my, harcerze, nie zaczniemy walczyć o odbudowę ducha to nikt za nas tego nie zrobi. Dlatego od 15 lat organizuję msze w intencji odbudowy ducha narodu polskiego - wyjaśniła w radiowej Jedynce Hanna Szczepanowska.
rozwiń zwiń