X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Henryk Kowalczyk: możliwe zmiany w zarządach spółek Skarbu Państwa

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 09:38
- Po ogłoszeniu wyników audytu w spółkach Skarbu Państwa możliwe są zmiany w zarządach największych spółek. Nie będziemy z tymi zmianami czekać do grudnia - powiedział szef Stałego Komitetu Rady Ministrów, nadzorujący likwidację Ministerstwa Skarbu Państwa Henryk Kowalczyk.
Według wstępnych informacji KGHM trafi pod kuratelę Ministerstwa Energii
Według wstępnych informacji KGHM trafi pod kuratelę Ministerstwa EnergiiFoto: kghm.com

Czytaj więcej:
dawid jackiewicz 1200.jpg
Premier odwołała ministra Skarbu Państwa Dawida Jackiewicza

Na początku tygodnia szefowa rządu Beata Szydło na specjalnej konferencji poinformowała, że rząd zmienia system zarządzania spółkami Skarbu Państwa. Jak podkreśliła, związane jest to przede wszystkim z likwidacją Ministerstwa Skarbu Państwa.

Jak wyjaśnił na tej samej konferencji Henryk Kowalczyk, rząd chce, aby spółki Skarbu Państwa były nadzorowane i zarządzane merytorycznie przez poszczególnych ministrów, "zgodnie z ich branżą i zainteresowaniem".

- Oprócz tego merytorycznego upoważnienia do wykonywania praw własności do tych spółek przez poszczególnych ministrów branżowych, chcemy zbudować, myślę, że w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pod bezpośrednim nadzorem pani premier, takie ciało, które będzie miało możliwość bezpośredniej kontroli, nadzoru nad spółkami Skarbu Państwa - dodał.

x-news.pl, TVN24

"Możliwe zmiany w zarządach"

W niedzielę, w rozmowie z Państwową Agencją Prasową, Henryk Kowalczyk przekazał, że "ostateczne zatwierdzenie podziału spółek pomiędzy resorty nastąpi w ciągu dwóch tygodni". - Nie wszyscy ministrowie uczestniczą w Komitecie Ekonomicznym Rady Ministrów (KERM), a chciałbym to uzgodnić ze wszystkimi - wytłumaczył.

- Zakładamy, że KGHM trafi pod kuratelę Ministerstwa Energii, PZU - Ministerstwa Rozwoju, GPW - Ministerstwa Finansów. Azoty - Ministerstwa Energii albo Ministerstwa Rozwoju - decyzja w tej sprawie zapadnie we wtorek na KERM - wskazał minister.

Według Kowalczyka we wtorek KERM będzie się zajmował założeniami projektu ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym. - Na Radę Ministrów projekt powinien trafić na przełomie października i listopada, dlatego, że musi przejść jeszcze przez konsultacje międzyresortowe i Komitet Stały Rady Ministrów. Cały proces legislacyjny w tej sprawie chcemy zakończyć w tym roku - oznajmił.

Jego zdaniem faktyczna likwidacja Ministerstwa Skarbu Państwa nastąpi do końca marca. - Nie mamy już wyjścia, bo w budżecie państwa zabezpieczyliśmy pieniądze na płace dla pracowników MSP tylko na pierwszy kwartał - przyznał.

Jeszcze przed likwidacją resortu skarbu - w opinii ministra - powstanie rada ds. spółek przy kancelarii premiera. Będzie się ona zajmowała "przede wszystkim weryfikacją kadr, nadzorem finansowym oraz nadzorem nad decyzjami strategicznymi takimi, jak np. inwestycja KGHM w Sierra Gorda".

- Na czele rady stanie autorytet, ekspert ze środowiska naukowego, powołany przez panią premier - zapowiedział.

- Jeśli chodzi o audyt przeprowadzany w spółkach Skarbu Państwa na zlecenie ministra-koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, pierwszy generalny wniosek jest taki, że spółki poniosły duże koszty obsługi prawnej, doradztwa. Więc trzeba będzie to zmienić - powiedział.

- W tym celu chcemy wzmocnić prokuratorię generalną Skarbu Państwa, żeby tam, gdzie będzie to możliwe, reprezentowała spółki SP. Tam gdzie jest stuprocentowy udział SP, nie będzie problemu. Co do spółek, których Skarb Państwa jest współwłaścicielem, planujemy rekomendacje i zachęty do korzystania z usług prokuratorii generalnej zamiast kancelarii prawnych, ale nakazać tego nie możemy - oświadczył.

- Co najmniej tydzień zajmie jeszcze analiza danych nadesłanych ze spółek. Jak zapowiedział minister Kamiński, wyniki audytu będą przedstawione za kilka tygodni. Po ich ogłoszeniu możliwe są zmiany w zarządach największych spółek. Nie będziemy z tymi zmianami czekać do grudnia - zaznaczył.

PAP, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koordynator służb specjalnych sprawdzi umowy zawarte przez spółki Skarbu Państwa

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 11:28
- Mariusz Kamiński wystąpił do resortów, którym podlegają spółki Skarbu Państwa, o informacje w sprawie umów zawieranych przez te spółki - powiedział rzecznik ministra Stanisław Żaryn.
rozwiń zwiń