X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wschodnia flanka NATO. Spotkanie ministrów obrony z udziałem Antoniego Macierewicza

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 13:52
Dziś w Brukseli dyskusja o realizacji planów dotyczących wzmocnienia wschodniej flanki NATO. Rozpoczyna się dwudniowe spotkanie ministrów obrony Sojuszu. Polskę będzie reprezentował szef MON Antoni Macierewicz.
Audio
  • Ministrowie obrony NATO mi.in o wzmocnieniu wschodniej flanki. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
  • Jens Stoltenberg: "Tylko w tym miesiącu Rosja rozmieściła w Kaliningradzie rakiety Iskander, które mogą przenosić głowice nuklearne. Zawiesiła też porozumienie z USA o utylizacji plutonu. Rosja kontynuuje destabilizowanie sytuacji na wschodzie Ukrainy, wspierając wojskowo i finansowo separatystów (...)" (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Flickr.com

Sekretarz generalny Sojuszu skrytykował Rosję za wzmacnianie zdolności militarnych w pobliżu NATO-wskich granic. Jens Stoltenberg mówił o tym w Brukseli, przed spotkaniem ministrów obrony Sojuszu.

Relacje z Rosją będą jednym z tematów dwudniowej narady. - Tylko w tym miesiącu Rosja rozmieściła w Kaliningradzie rakiety Iskander, które mogą przenosić głowice nuklearne. Zawiesiła też porozumienie z USA o utylizacji plutonu - powiedział szef Sojuszu. Dodał, że Rosja kontynuuje destabilizowanie sytuacji na wschodzie Ukrainy, wspierając wojskowo i finansowo separatystów.

Czytaj więcej
szczyt nato 2 pap 1200.jpg
Szczyt NATO w Warszawie

- Te działania nie prowadzą do zmniejszenia napięć i nie przywrócą wiarygodności w naszych relacjach - powiedział Jens Stoltenberg. Sekretarz generalny Sojuszu skrytykował też Rosję za naloty na Aleppo, które powodują ofiary wśród ludności cywilnej. Ponowił apel o zaprzestanie bombardowań.

"Przykład wiarygodnego odstraszania"

Rozpoczynające się w środę spotkanie ministrów obrony będzie pierwszym po warszawskim szczycie, na którym zdecydowano o wysłaniu czterech wielonarodowych batalionów na wschodnią flankę, liczących około tysiąca żołnierzy każdy.


TVN24/x-news

Wojska zostaną rozmieszone na początku roku. - To przykład wiarygodnego odstraszania nie po to, by prowokować konflikt, lecz by mu zapobiegać - powiedział wcześniej sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

W Polsce, jak i krajach bałtyckich za NATO-wskie bataliony będzie odpowiadać jedno państwo. W naszym kraju wiodącą rolę będą odgrywały Stany Zjednoczone. Wielka Brytania w Estonii, Niemcy na Litwie, a Kanada - na Łotwie.

W środę na spotkaniu ministerialnym, kraje stojące na czele batalionów mają przedstawić konkretne plany ich rozmieszczania. - Inni sojusznicy natomiast potwierdzą swój wkład w te oddziały - dodał szef Sojuszu.


Czytaj więcej
żołnierze1200.jpg
"Bataliony na wschodniej flance gotowe do wiosny"

Ministrowie obrony, podczas dwudniowego spotkania, będą też rozmawiać o prowadzonej operacji przeciwko dżihadystom z organizacji o nazwie Państwo Islamskie, a także o wsparciu Sojuszu w walce z kryzysem migracyjnym oraz o relacjach NATO z Unią Europejską.

IAR,kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bataliony NATO w Polsce. Szef Sojuszu podaje termin

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 18:07
- Od początku 2017 r. NATO będzie miało cztery wielonarodowe bataliony we wschodniej części Sojuszu – zapowiedział sekretarz generalny Paktu Jens Stoltenberg.
rozwiń zwiń