X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Little Rock, czyli "miasto Clintonów"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 13:02
Little Rock w stanie Arkansas to małe, urocze miasto. Na wschodnich jego obrzeżach w ostatnich 20-30 latach wiele się zmieniło. Kiedyś były tu slumsy i magazyny, teraz jest park, nowe biurowce i modne restauracje. Jest tu jeszcze jeden budynek - biblioteka prezydenta Billa Clintona.
Wybory prezydenckie w USA odbędą się 8 listopada
Wybory prezydenckie w USA odbędą się 8 listopadaFoto: Wojciech Cegielski/Polskie Radio

Historia Billa i Hillary to także historia Little Rock. Bill przez dwie kadencje był tutaj gubernatorem, a Hillary dla niego porzuciła (przynajmniej na kilka lat) karierę polityczną i przeniosła się z nim tutaj z Waszyngtonu. To tutaj w listopadzie 1992 roku Bill Clinton świętował zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Mieszkańcy Little Rock pamiętają, jak państwo Clinton pojawili się na balkonie jednego ze stanowych budynków, gdy okazało się, że demokraci wygrali prezydenturę 24 lata temu.

Czytaj więcej
flaga usa 1200 free.jpg
Wybory w USA - serwis specjalny

Od czasu, gdy Clintonowie wyjechali do Waszyngtonu a potem do Nowego Jorku, nie zaglądają tu często. Mają tu jednak swoich przyjaciół. Buddy jest emerytowanym sędzią. Jego córka chodziła do szkoły razem z córką państwa Clintonów, Chelsea. O Billu i Hillary mówi, że to małżeństwo, które jest jednością. - Byli w stanie przezwyciężyć tak poważny kryzys i to w świetle kamer - mówi o tym, co działo się po wybuchu skandalu z Moniką Lewinsky. Jak dodaje, to Hillary jest silniejszą w tym związku.

Aaron, Amerykanin żydowskiego pochodzenia, który także zna Clintonów od lat, mówi, że w tym małżeństwie liczy się zarówno miłość jak i kariera polityczna. Wspólna. - Bill jest showmanem, porywa tłumy, kocha ludzi. Hillary stawia sobie zadania i znajduje rozwiązania problemów. Jest systematyczna, zawsze świetnie przygotowana. Uzupełniają się jak puzzle - mówi Aaron.

Nighy w historii Stanów Zjednoczonych nie było takiej pary jak Bill i Hillary. Była Pierwsza Dama, która po prezydenturze męża została senatorem, potem sekretarzem stanu, a teraz jest kandydatem na prezydenta. Bill, były prezydent, który może teraz wrócić do Białego Domu ale już w zupełnie innej roli.

Przeciwnicy Clintonów zarzucają im korupcję, niejasne interesy prowadzone przez ich fundację, gigantyczne pieniądze, jakie oboje zarabiali poprzez publiczne wystąpienia.

Jedno jest jednak pewne. Historii Hillary nie da się oddzielić od historii Billa. Oboje nie byliby dzisiaj w tym miejscu, gdyby nie wzajemne wsparcie. - Oboje są niesamowicie silni i utalentowani politycznie - mówi Buddy. - Choć Hillary jest silniejsza - dodaje.

Wojciech Cegielski, Polskie Radio, Little Rock

***

Dziennikarze Polskiego Radia Wojciech Cegielski i Michał Żakowski wyruszyli do Stanów Zjednoczonych, aby przybliżać przedwyborcze dylematy Amerykanów. W specjalnych relacjach pojawią się głosy zwykłych obywateli - tych zamieszkujących stany uznawane za republikańskie, jak i tych, którzy mieszkają w bastionach Demokratów. Jak te wybory zmieniają Amerykanów i jak zmienią Amerykę? O tym codziennie od 24 października można posłuchać na antenach radiowej Jedynki, Trójki oraz Polskiego Radia 24. Wideorelacje dziennikarzy można obejrzeć na stronie WyborywUSA.polskieradio.pl.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy kobiety zapewnią wyborcze zwycięstwo Hillary Clinton?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 17:20
To jeden z najważniejszych aspektów wyborów w Stanach Zjednoczonych. Kobiety. Stanowią nieznaczną większość uprawnionych do głosowania. Są obecne na każdym szczeblu życia politycznego. Choć wiele kobiet mówi, że wciąż są dyskryminowane, mają ogromną siłę przy urnach wyborczych.
rozwiń zwiń